Seimas, 95 parlamentarams vieningai balsavus už, po svarstymo pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 6 straipsnio pataisoms, dėl motinystės išmokų.
Įstatymą numatoma papildyti šia nuostata: kai ankstesnė (pirmesnė) motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmoka už prieš tai gimusį (globojamą ar įvaikintą) vaiką buvo apskaičiuota iš kompensuojamojo uždarbio, apriboto maksimaliu kompensuojamojo uždarbio dydžiu, nauja motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmoka apskaičiuojama pagal faktinį asmens kompensuojamąjį uždarbį, apskaičiuotą teisės į atitinkamą ankstesnę (pirmesnę) motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmoką dieną. Apskaičiuojant tėvystės ar vaiko priežiūros išmoką, taikomas šio straipsnio 5 dalyje nurodytas maksimalus kompensuojamojo uždarbio dydis.
Numatomas toks priimtų pataisų įgyvendinimas: asmenims, nuo 2016 m. kovo 15 d. iki šio įstatymo įsigaliojimo įgijusiems teisę gauti motinystės pašalpą (motinystės išmoką), ir asmenims, nuo 2017 m. sausio 1 d. iki šio įstatymo įsigaliojimo įgijusiems teisę gauti tėvystės ar vaiko priežiūros išmoką, motinystės pašalpos (motinystės išmokos), tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos, kurios buvo apskaičiuotos taikant kompensuojamąjį uždarbį, apribotą maksimaliu kompensuojamojo uždarbio dydžiu, galiojusiu teisės į ankstesnę (pirmesnę) motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmoką atsiradimo dieną, per vieną mėnesį nuo šio įstatymo įsigaliojimo perskaičiuojamos pagal faktinį asmens kompensuojamąjį uždarbį, apskaičiuotą teisės į atitinkamą ankstesnę (pirmesnę) motinystės pašalpą (motinystės išmoką), tėvystės ar vaiko priežiūros išmoką dieną, perskaičiuojant tėvystės ir vaiko priežiūros išmokas taikant Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 6 straipsnio 5 dalyje nurodytą maksimalų kompensuojamojo uždarbio dydį. Susidaręs motinystės pašalpos (motinystės išmokos), tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos skirtumas išmokamas tuo pačiu būdu, kuriuo buvo mokama neperskaičiuota motinystės pašalpa (motinystės išmoka), tėvystės ar vaiko priežiūros išmoka, jeigu asmuo, kuriam jis turi būti išmokėtas, iki jo išmokėjimo nepateikia prašymo dėl kito išmokėjimo būdo.
LR Seimo kanceliarijos inf.