Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė, šešėlinė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė kritiškai vertina tai, kad Seimui pateiktame įstatyme dėl kariuomenės dydžio ir struktūros ateinantiems 6 metams, 2021 metais siūloma vėl nebešaukti jaunuolių į nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Pasak jos, tai reikštų visiškai nereikalingą blaškymąsi, vėl nebebūtų rengiamas pilnavertis kariuomenės rezervas.
„Atsižvelgiant į būtinybę stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus ir racionaliai naudoti lėšas, turėtų būti toliau formuojama mišri kariuomenė, kuri taikos metu būtų vidutinio dydžio, o mobilizacijos atveju galėtų išsiplėsti bent tris kartus gerai parengtais atsargos kariais (buvusiais šauktiniais). Todėl siūlau nenutraukti šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir planuoti toliau rengti kariuomenės rezervą 2021 metais, pakviečiant bent 7000 jaunuolių“, – teigia Seimo narė.
Jos teigimu, siūlomas skaičius atitinka 2021 metais numatomą 18-mečių jaunuolių skaičių. Ji taip pat mano, kad 6 metų laikotarpis yra pakankamas pereiti prie visuotinės privalomosios pradinės karo tarnybos, kuomet kiekvienas jaunuolis, atitinkantis sveikatos reikalavimus ir baigęs mokyklą būtų kviečiamas į karinę tarnybą.
Tokį pasiūlymą Krašto apsaugos ministerijos teikiamam įstatymo projektui penktadienį parlamentarė užregistravo Seimo sekretoriate.
„Geriausia būtų neskubėti priimti sprendimo dėl 2021 metų šaukimo į privalomąją karo tarnybą stabdymo, prieš tai nesurengus parlamentinių partinių diskusijų ir neradus Seime aiškaus susitarimo apie tai, kaip plėtosime karo tarnybą ir tinkamai rengsime pakankamą kariuomenės rezervą. Nesinorėtų, kad būtų priimami neišdiskutuoti sprendimai, kas signalizuotų tolimesnį blaškymąsi“, – sako R. Juknevičienė.