– Baigiasi Marijampolės savivaldybės tarybos kadencija, ką nuveikėte marijampoliečių labui ir ko nepavyko įgyvendinti?
– Šią kadenciją teko nuolat bendrauti su rinkėjais, išklausyti jų pastabas ir prašymus. Susitikimų metu žmonės kėlė jiems svarbius klausimus: dėl didelių šildymo kainų, nesutvarkytų kaimo kelių ir daugiabučių namų kiemų, netinkamo projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo, prastai apšviestų gatvių, pavojų keliančių nulūžusių didelių medžių, sumažintų mokytojų atlyginimų koeficientų ir kt. Žmonių keliamas problemas aptardavome frakcijoje, jas iškeldavome komitetų ir tarybos posėdžių metu. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad didžioji dalis ES lėšų, skirtų Marijampolės centrui sutvarkyti, mūsų savivaldybę per įvairias ministerijas pasiekė 2008 – 2012 metais, kai Lietuvoje dirbo Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vadovaujama Vyriausybė. Tenka apgailestauti, kad šie pinigai vietinės valdžios nebuvo naudojami skaidriai ir efektyviai, todėl už juos padaryta mažiau darbų, negu buvo galima atlikti. Visos kadencijos metu siekėme, kad būtų mažinama savivaldybės skola, tačiau valdantieji į mūsų pastabas nenorėjo reaguoti.
– Kaip galvojate, ar gali Marijampolėj rinkimus laimėti konservatoriai ir kas trukdo jiems tapti valdančiąja dauguma?
– Aš ir TS–LKD komanda esame įsitikinę, kad jau atėjo metas permainoms Marijampolėje, ir tai mes galime padaryti. Paskutiniuose dvejuose rinkimuose pagal gautų mandatų skaičių buvome antri. Esame subūrę stiprią žinomų ir kompetetingų žmonių komandą, kuri galėtų atlikti prasmingus darbus. Tad jei rinkėjai patikės mūsų komanda (TS–LKD sąrašas Nr. 3), tai galime laimėti rinkimus. Kiekvienas žmogus rinkdamas politikus, renkasi savo ateitį. Marijampoliečiai nusipelnė turėti geresnius ir sąžiningesnius vadovus.
– Kas Jus, kaip tarybos narį ir frakcijos vadovą, netenkina Marijampolės politiniame gyvenime? Ką darytumėte kitaip nei valdžioje užsibuvusieji?
– Mane, kaip tarybos narį ir kaip Marijampolės gyventoją, neramina vis ryškėjantis sovietmetį primenančios vienpartinės sistemos įsigalėjimas savivaldybėje. Kai žmonės verčiami stoti į socialdemokratų partiją, kai jie vertinami ne pagal profesionalumą, bet pagal jų priklausymą arba nepriklausymą valdančiajai partijai. Norėdamas tapti įstaigos vadovu, prieš tai turi tapti vienos partijos nariu, jeigu nori daugiau uždirbti – tapk kitos valdančiosios partijos nariu. Jeigu nori išsilaikyti vadovo kėdėje ir neturėti problemų darbe reikia stoti į valdančiąją partiją, jeigu nori gauti užsakymus darbams, turi būti lojalus valdantiesiems. To neturi būti. Savivaldybės vadovai turi rūpintis visais jos gyventojais nepriklausomai nuo jų įsitikinimų. Jeigu tiesioginiuose mero rinkimuose gausiu rinkėjų pasitikėjimą, dirbsiu, kad tai pakeisčiau, nes esu tvirtai įsitikinęs, kad žmonės turi būti vertinami ne pagal partiškumą, bet pagal kompetenciją. Sieksiu visų žmonių gerovės. Mano veiklos prioritetai būtų gerai apmokamų darbo vietų kūrimas pritraukiant investicijas, skaidrus ir efektyvus savivaldybės finansų ir kito turto tvarkymas, nuoširdus rūpinimasis gyventojų kasdieniais poreikiais.
TS-LKD Marijampolės skyriaus ir kandidato į merus Valdo Pilecko programas rasite www.musumarijampole.lt
Politinė reklama. Bus apmokėta iš Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. SG-1