Lengvai telpa kišenėje, o jo galingumas didesnis nei „iPhone 11“. Pasitikite, štai jis – „Apple iPhone 12 mini“, šiek didesniu nei pirmos kartos „iPhone SE“korpusu ir flagmano parametrais. Jokia paslaptis, kad daugelis jau kelis metus laukė „iPhone“ telefono, kuris būtų „iPhone 4“, „iPhone 5s“ ar „iPhone SE“ dydžio. Štai ir jis – „iPhone 12 mini“, mažiausias šių metų „iPhone“.
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad 5.4 col. „iPhone 12 mini“ korpusas mažesnis nei 4.7 col. „iPhone 7“ modelio. Ir čia nėra ko stebėtis, nes tai pasiekti gamintojui pavyko tiesiog pailgos matricos dėka. Pilno ekrano dizaino dėka gamintojui į nedidelį korpusą pavyko sutalpinti tikrą galingumo monstrą ir Varlė.lt specialistai neabejoja, kad kompaktiškų išmaniųjų gerbėjai tiesiog negalės abejingai žiūrėti į šį modelį.
„iPhone 12 mini“ dizainas ir komplektacija
Nors ir panašus į ankstesnės kartos, dizainas šįkart yra naujas. Gale yra išdėstyta dviguba pagrindinė kamera be LiDAR jutiklio, o priekyje turime Super Retina OLED ekraną. Galima pastebėti, kad ekrano išpjova tapo mažesnė. Korpusas gale yra stiklinis, priekyje iki 4 kartų didesnį patvarumą užtikrinantis specialus keraminis skydas (angl. Ceramic Shield) o šonus juosia aliuminis rėmelis. „iPhone 12 mini“ turi apsaugą nuo vandens ir gali išbūti iki 6 metrų gylyje 30 minučių.
Kraštinės dabar griežtai aštrios ir toks dizaino sprendimas prisideda prie to, kad išmaniuoju labai patogu naudotis viena ranka. Kaip ir kitų šių metų „iPhone“, taip ir „iPhone 12 mini“ komplektacijoje nėra ausinių ir įkroviklio. Dėžutėje rasime tik telefoną ir „USB-C“ į „Lightning“ laidą. Kaip žinia, šį sprendimą gamintojas argumentuoja rūpesčiu aplinka ir siekiu sumažinti elektros atliekų susidarymą ir kenksmingo anglies dioksido kiekį. Vieniems tai be abejonės, nepatiks, kiti ko gero sutiks su gamintoju, tačiau bet kokiu atveju, Varlė.lt specialistai mano, kad ateityje ir kiti gamintojai eis šiuo keliu.
„iPhone 12 mini“ ekranas
„iPhone 12 mini“ turi 5.4 col. įstrižainės ekraną, kuris pasižymi 2340х1080 pikselių raiška. Yra HDR palaikymas, kurio dėka atvaizduojamos ekrane spalvos dar ryškesnės ir sodresnės, o juoda spalva – gilesnė. HDR ryškumas siekia 1200, o maksimalus standartinis ryškumas – 625 nitų. Pikselių tankis yra 476 ppi. Visi šie parametrai reiškia, kad matomas ekrane vaizdas tikrai džiugina akis net ir būnant lauke, kai šviečia ryški saulė.
„iPhone 12 mini“ kameros
Korpuso gale yra pagrindinės kameros blokas, kurį sudaro du 12 megapikselių objektyvai: plačiakampis ir ultra plataus kampo. Kalbant apie „iPhone 12 mini“ kamerą, vertėtų išskirti tokius ypatumus:
- Patobulintas naktinis režimas.
- Galimybė filmuoti 4K vaizdo įrašus su 60 kadrų per sekundę sparta.
- „Dolby Vision“ formato HDR filmavimas.
- Dvigubas optinis priartinimas ir penkių kartų skaitmeninis priartinimas.
- „Smart HDR 3“ technologija.
- „Timelapse“ funkcija naktiniame režime.
Priekinės kameros objektyvas taip pat yra 12 megapikselių raiškos ir turi naktinį režimą. Taigi, akivaizdu, kad „mini“ versijos „iPhone“ kamera pasižymi tokiomis pat funkcijomis ir ypatybėmis, kokios būdingos jo didesniam – „iPhone 12“ broliui ir leidžia mėgautis tikrai įspūdingos kokybės nuotraukomis bei asmenukėmis.
„Apple A14 Bionic“ procesorius ir svaiginantis greitis
„iPhone 12 mini“, kaip ir kituose šių metų „iPhone“ flagmanuose yra integruotas naujasis „Apple A14 Bionic“ lustas, kuris tapo dar galingesnis ir labiau energiją taupantis. Jis pasižymi naujos kartos „Neural Engine“ technologija, kuri leidžia atlikti iki trilijono procesų.
Vertėtų paminėti, kad šiais metais gamintojas ypatingai akcentavo telefonų našumą žaidimuose. „iPhone 12 mini“ galios atsargų tikrai pakanka visoms užduotims ir sudėtingiems žaidimams. Jokių trukdžių, jokių vėlavimų. Tik sklandus veikimas ir iš tikrųjų greitas reagavimas.
„iPhone 12 mini“ baterija
Kaip žinia, „Apple“ nerodo savo gaminių baterijos talpos, tačiau pateikia aiškius autonominio veikimo laikų orientyrus. Pasak „Apple“, „iPhone 12 mini“ ličio-jonų baterija užtikrina tokį autonominį veikimo laiką:
- Iki 15 val. vaizdo įrašų atkūrimo;
- Iki 10 val. vaizdo įrašų transliacijų (angl. streaming) atkūrimo;
- Iki 50 val. garso atkūrimo.
Praktikoje šie rezultatai pasitvirtina. Tai, kiek laiko nereikės krauti telefono iš esmės priklauso nuo to, kaip aktyviai juo naudositės, tačiau pakankamai jį apkraunant, baterijos tikrai turėtų užtekti visai dienai. Vertėtų paminėti, kad po išmanaus telefono dangteliu yra indukcinis magnetas, kuris leidžia įkrauti „iPhone 12 mini“ naujo belaidžio „MagSafe“ įkroviklio dėka. Tiesa, šis įkroviklis parduodamas atskirai.
Ką gali „iPhone“, „Apple Watch“ ir „AirPods“ kartu?
Ne paslaptis, kad naudojantis tuo paties gamintojo produktais pasiekiama daugiau ir kalba čia ne tiesiog apie abstraktų geriausią suderinamumą dėl to, kad gaminiai priklauso tai pačiai ekosistemai. Štai tik keli konkretūs pavyzdžiai, kokie šių produktų sinergijos privalumai. Suporuotos su „iPhone“ ar „Apple Watch“ „AirPods“ ausinės suteikia nepakartojamos garso patirties. Labai patogu, kad „iPhone“ telefone iššoka pranešimai, kada metas įkrauti ausines, tačiau dar didesnis patogumas tas, kad einant bėgioti telefoną galima palikti namuose, nes „Apple Music“ programėlė „Apple Watch“ išmaniajame laikrodyje visiškai suderinama su „iPhone“ mediateka, todėl nereiks kiekvieną kartą traukti telefoną, kai norėsite įjungti norimą muzikos kūrinį.
Apibendrinimas
Pagrindiniai „iPhone 12 mini“ ir „iPhone 12“ skirtumai yra ekrano dydis ir kaina. Visais kitais atžvilgiais šie modeliai yra vienodi ir siūlo tokias pačias galimybes. Varlė.lt specialistų nuomone, jei esate labiau kompaktiškų išmaniųjų šalininkas, „iPhone 12 mini“ yra idealus tikro flagmano variantas už patrauklią kainą.