Judesys mažiesiems suteikia naudos tiek fizine, tiek psichine, tiek socialine prasme. Todėl pateiksime kelias priežastis, kodėl reikėtų paskatinti jūsų vaiką užsiimti fizine veikla ir kodėl reguliarios treniruotės būtinos augančiam organizmui.
- Kova su vaikų nutukimu
Fiziškai aktyvus vaikas labiau linkęs tapti aktyviu suaugusiuoju. Tiesiog reguliariai sportuojant susiformuoja sveikesni įpročiai. Taigi jūs gaunate daug naudos sveikatai, kuri atsispindės net suaugusiųjų gyvenime. Pavyzdžiui, sumažėja rizika susirgti širdies ligomis, hipertenzija ir diabetu. Vis dažniau daugėja vaikų ir paauglių, turinčių šias problemas. Daugiausia dėl sėslaus gyvenimo būdo ir netinkamos mitybos.
- Gerina motorinę koordinaciją
Dar viena sporto nauda vaikams – motorikos vystymasis. Dėl to mažieji gali vikriau atlikti paprastas kasdienes užduotis. Tiesiog užsiimant fizine veikla reikia išsiugdyti specifinius įgūdžius. Pavyzdžiui: futbole jie turi bėgti ir spardyti kamuolį tuo pačiu metu. Kuo daugiau vaikas užsiima sportu, tuo labiau jis gali tobulinti šiuos judesius. Rezultatas – pagerėjusi motorinė koordinacija, apimanti pusiausvyros veiklą, pavyzdžiui, šokinėjimą ir lipimą aukštyn ir žemyn laiptais.
- Stiprina socializaciją ir draugystę
Komandinis sportas yra būtinas socialinei integracijai. Be gyvenimo su kitais vaikais, jie mokosi dirbti komandoje, bendradarbiauti tarpusavyje ir įveikti drovumą. Be to, jie ugdo gebėjimą laikytis taisyklių. Ir, svarbiausia, jie išmoksta susidoroti su galimu nusivylimu, suprasdami, kad ne visada laimi ar pralaimi.
- Ugdomas samprotavimas
Sporto pratimų metu reikia lavinti susikaupimą. Šie įgūdžiai padeda pagerinti ne tik treniruočių, bet ir mokyklos rezultatus. Taip atsitinka, kad mažieji įgyja šių naujų įgūdžių, padedančių mokytis.
Kitas faktas, gerinantis samprotavimą, yra gebėjimas greitai priimti sprendimus. Kas gali ne tik pakeisti sportą, bet ir suaktyvinti smegenis kasdieniams veiksmams. Be to, sportas taip pat padeda gerinti atmintį ir asimiliacijos gebėjimus.
Galiausiai sportuojant išsiskiria vadinamieji laimės hormonai. Jie suteikia emocinę pusiausvyrą ir malšina skausmą. Tokiu būdu vaikų sportas tampa sąjungininku gerinant mažųjų psichinę sveikatą, padedančiu kovoti su nerimu ir depresija.
- Pagalba socialiai pažeidžiamiems vaikams
Vaikams sportas vaidina labai svarbų vaidmenį socialinio pažeidžiamumo sąlygomis. Jie nerizikuoja patekti į pavojingas vietas ir turi sveiko laisvalaikio alternatyvą. Be to, sportas vaikams gali tapti ne tik pramoga, bet ir profesijos svajone.
Nėra taisyklės, kuri sporto šaka yra geriausia vaikams. Renkantis užsiėmimą svarbu stebėti, ar vaikas gali suprasti taisykles ir į tą sportą žiūri kaip į linksmybių formą.š