Daugelis žmonių suradę internete darbo skelbimą, kurio turinys atitinka jų svajonių darbo aprašymą, pasiruošę padaryti bet ką, kad tik gautų tą poziciją. Dažnai nuo pat pirmos akimirkos mintyse dėliojasi darbo pokalbio tekstas, ramybės neduoda trūkumai, kuriuos kažkaip reikės paversti privalumais.
Gyvenimo aprašymas – 60-80 % sėkmės
Kalbant apie darbo pokalbį, reikėtų neužmiršti, kad iki jo dar reikia puikiai pasirodyti pristatant save savo gyvenimo aprašyme. Net jeigu ir atrodo, kad visiškai atitinkate visus darbdavio kriterijus, daugiau nei pusę sėkmės lemia CV pateikimas ir motyvacinis laiškas. Jis turi būti ne tik patrauklus išvaizda, estetika, tačiau juose turi atsispindėti pačios geriausios jūsų profesinės ir asmeninės savybės.
Koks yra geras gyvenimo aprašymas?
Internete galima rasti daugybę įvairiausių CV rašymo pavyzdžių, taip pat atsisiųsti jau paruoštus jų šablonus. Tačiau tai nebūtinai bus geras gyvenimo aprašymo pavyzdys, kadangi svarbiausia ne apipavidalinimas, o turinys.
Rašant gyvenimo aprašymą labai svarbu laikytis tam tikro eiliškumo. Visų pirma, vardas ir pavardė, kontaktinis telefonas, gyvenamasis miestas (tai leidžia suprasti, kuriame mieste ieškote darbo), jūsų išsilavinimas, kalbos bei darbo patirtis. Tai pagrindiniai ir aktualiausi gyvenimo aprašymo punktai, kurie turėtų būti pateikiami pačioje pradžioje.
Į savo CV galite patalpinti ir savo nuotrauką, tačiau ji nėra būtina. Dedant nuotrauką reikėtų išlaikyti dalykiškumą, nebent pareigos, į kurias kandidatuojate, leistų šiek tiek daugiau erdvės nuotraukos pasirinkimui. Pavyzdžiui, jeigu kandidatuojate į labai specifinę sritį ir turite puikią ją atspindinčią nuotrauką, galite ją panaudoti. Tačiau labai svarbu laikytis nuotraukos dydžio proporcijų ir vengti bet kokių buitinių fotografijų.
Motyvacinis laiškas
Prie gyvenimo aprašymo būtinai paruoškite motyvacinį laišką. Jame sklandžiai išdėstykite, kodėl šios pareigos yra kaip tik jums, ir kodėl darbdavys turėtų rinktis jus, o ne kitą kandidatą. Savo svajonių darbo motyvaciniame laiške įvardinkite pačias geriausias savo savybes bei argumentus, geriausią darbo patirtį, kuri padėtų palikti įspūdį būsimam darbdaviui. Rašykite tik tai, kas aktualu ir kas susiję su tomis pareigomis, į kurias kandidatuojate. Venkite nereikšmingos ar juo labiau nesusijusios informacijos.