Europos Komisijos paskelbtoje ataskaitoje dėl mokesčių reformų ES valstybėse narėse nurodoma, kad ES valstybės narės padarė pažangą tobulindamos savo mokesčių sistemas, tačiau dauguma vis dar susiduria su svarbiais iššūkiais ir turėtų toliau dėti pastangas jas tobulinti.
Vienas didžiausių sunkumų daugeliui valstybių narių – sumažinti mokesčių naštą darbo jėgai. Komisija atkreipia dėmesį, kad ir Lietuvoje yra pakankamai aukštas mažai uždirbančių asmenų apmokestinimas. Kiti ataskaitoje nurodyti iššūkiai: būsto apmokestinimo sistemų struktūra, lengvatinis skolos traktavimas pelno mokesčių srityje, mokesčių administravimo įstaigų efektyvumas ir teisingumo didinimas, mokestinių prievolių vykdymas (ypač pridėtinės vertės mokesčio (PVM)). Pastebima, kad ir Lietuvoje vis dar didelis skirtumas tarp realiai surenkamo ir teoriškai galimo surinkti PVM, o tai rodo galimai nemažą PVM mokėjimo vengimą.
Ataskaitoje apžvelgiamos naujausios mokesčių reformos valstybėse narėse ir pateikiamas jų rezultatų pagrindinėse mokesčių politikos srityse vertinimas. Mokesčių reformos gali padėti pagerinti viešuosius finansus, paremti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, padidinti ekonomikos stabilumą ir teisingumą.
Siekiant teisingesnės, veiksmingesnės ir ekonomikos augimui palankesnės pelno mokesčio sistemos, birželio mėn. Europos Komisija pateikė teisingesnio ir efektyvesnio pelno apmokestinimo veiksmų planą.