Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) reiškia susirūpinimą dėl e. sveikatos sistemos, kuriai buvo išleista keliasdešimt milijonų nuo pat jos kūrimo pradžios, tačiau nepaisant tokių investicijų, ji nebuvo tinkamai suprojektuota, nenumatyta maksimali apkrova, dėl ko šiandien ji neretai stringa, sukeldama nepatogumų ja besinaudojantiems. Tad SAM skelbia dokumentus, susijusius su e. sveikatos kūrimo istorija, su kuriais galės susipažinti visi, kuriems įdomi ši tema.
Juose atsispindinti šios sistemos startas, etapai, investicijos, įmonės, kurios įgyvendino, politikai ir valstybės tarnautojai, kurie dalyvavo kuriant šį brangiai kainavusį produktą.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsitikinęs, kad visuomenė turi teisę žinoti, kam ir kaip naudojami valstybės pinigai.
„Tikimės, kad tai įneš daugiau aiškumo, leis atsakyti į klausimus, kurie kyla žmonėms. Prie to prisidės ir Susisiekimo ministerijos pradėtas auditas, kuris išties yra labai reikalingas. Tikiu, kad jis gali atskleisti dar daugiau e. sveikatos sistemos kūrimo trūkumų, kurių nemažai jau matoma ir plika akimi. Mūsų paskelbti duomenys, tikimės, taip pat padės atliekantiems šį auditą“, – sako ministras A. Veryga.
Pasak ministro, turėdami nepriklausomų auditorių išvadas, galėsime su kolegomis iš Susisiekimo ministerijos imtis ryžtingesnių veiksmų, kaip suvaldyti nepaliaujamas finansines išlaidas šiai sistemai ir užtikrinti kokybišką jos veikimą.
SAM skaičiavimais, iki šiol e. sveikatos kūrimui ir tobulinimui išleista maždaug 40 mln. eurų, bet, deja, dabartiniu produktu negalime pasigirti, nes ji stringa ir iškyla kitokių techninių trikdžių. Pavyzdžiui, ji buvo sukurta žinant, kad pasiekus 30–40 proc. e. receptų išdavimą, galimi strigimai.
„Galime užtikrinti, kad dėsime maksimalias pastangas, jog e. sveikata veiktų visu pajėgumu, o dėl jos galimų trikdžių pacientai ir medikai nepatirtų nepatogumų. Be to, šio produkto tikrai „neišmesime“ į šiukšlių dėžę ir nekursime naujų, nes tai būtų pernelyg didelė prabanga ir neatsakingas elgesys su mokesčių mokėtojų pinigais. Taigi padarysime viską, kad e. sveikata kuo greičiau pradėtų veikti visu pajėgumu, panaudojant kuo mažiau investicijų“, – sako A. Veryga.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informacija