Išsipildė sporto ir kolekcionavimo entuziasto Zenono Gramacko svajonė: pagaliau jo gausios kolekcijos rado vietą Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje.
Kaip teigia šios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Aleksandras Kirilovas, tai bus Sporto informacijos centras-muziejus. Į jį bus integruotas ir istorijos kabinetas-klasė.
Rugsėjo 1-ąją mokiniai sėdo į naujus modernius suolus, o netrukus specialiai pagaminta kita baldų įranga pasipuoš žinomo Lietuvos kolekcininko, tarptautinės kategorijos stalo teniso teisėjo alytiškio Zenono Gramacko surinkta olimpinė kolekcija.
Šio mėnesio pabaigoje planuojama oficialiai atidaryti muziejų. Prie sėkmingo šio projekto įgyvendinimo daug prisidėjo Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas, Alytaus miesto savivaldybė, kurie skyrė po 10 tūkst. eurų. Baldams įsigyti pinigų skyrė gimnazija. Dizaineriai kabinetui parinko spalvas.
„Iš tų lėšų remontavome patalpas, įsigijome baldų, kompiuterių. Įrengėme muziejaus eksponatų saugyklą, kurioje bus laikomi olimpiniai ir gimnazijos eksponatai, archyvinė medžiaga. Virš ekspozicinių spintų rengiame olimpinės raidos juostą, kuri atspindės visas vasaros ir žiemos olimpines žaidynes, pradedant 1896-aisias, bei parolimpines žaidynes, taip pat visą istoriją, kaip kūrėsi Lietuvos tautinis olimpinis komitetas”, – pasakojo direktoriaus pavaduotojas.
„Šis mūsų projektas tęstinis: bus įrengtos langų užsklandos ir jose eksponuojama gimnazijos sporto istorija. Jau turime parengę leidinį „Citius, altius, fortius akimirkos Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje”, – sako A. Kirilovas.
Z. Gramacko dėka alytiškiai glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos sporto muziejumi, kuris visada pasirengęs suteikti reikiamą informaciją. Alytiškių sporto informacijos centras–muziejus bus atrakinamas tik prieš pamokas, jis bei visos ekspozicijos, visa teritorija bus saugoma vaizdo stebėjimo kamerų.
„Gimnazijos direktoriui Virginijui Skroblui, su kuriuo anksčiau dirbau rajono savivaldybėje, prasitariau, kad turiu surinkęs įdomią Lietuvos ir pasaulio olimpinę ekspoziciją, kurią būtų įdomu parodyti visuomenei. Direktorius sutiko ją priglausti. Iš pradžių įsikūrėme gimnazijos muziejuje, kur buvo eksponuojamos penkios ekspozicijos, tarp jų ir mano. Tačiau brendo mintis, kad reikia turėti atskirą sporto muziejų. Parašėme projektą Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui, Alytaus savivaldybei ir sulaukėme pritarimo. Kibome į darbus. Džiaugiuosi, kad savo idėją po truputį įgyvendinu”, – sako Z. Gramackas.
Jis muziejų papildė naujais eksponatais: 1900 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių ekspozicija-albumu „Olimpinių žaidynių sporto bazės”, 1932 m. Los Andželo olimpinių žaidynių programa, 1936 m. olimpinių žaidynių deglo kopija, 1952 m. Oslo olimpinių žaidynių dalyvio akreditacija ir kt.
Sportas.info inf.