Vladas KASPERAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas
Trakų rajono Tiltų kaime esančiose Vyto Kazlausko arklidėse žvengia pusšimtis Lietuvos sunkiųjų arklių. Prieš ketverius metus įsigytus apleistus fermos pastatus jis pritaikė arkliams laikyti. Aistringas žirgininkas džiaugiasi, kad Dzūkijoje tegul ir negreitu tempu, tačiau su juntamu pagreičiu atgimsta arklininkystė.
Tai parodė ir į Tiltų kaimą suvažiavę Pietryčių Lietuvos rajonų sunkiųjų arklių laikytojai, nes kasmečiam eržilų bei kumelių licencijavimui-vertinimui šįsyk buvo pasirinktos V. Kazlausko arklidės.
Lietuvos sunkiųjų arklių veislės augintojų asociacijos (LSAVAA) prezidentas Vygantas Indrašius iš Biržų sumaniai rikiavo visus organizacinius reikalus. Per dvi arklių vertinimo dienas teisėjams nebuvo laiko prakaitą nusišluostyti. Pirmą dieną buvo įvertinta šešiolika eržilų, o kitą dieną – keturiolika kumelių. Elitiniais pripažinti vienuolika eržilų, iš kurių trys priklauso V. Kazlauskui. „Man tikrai džiugu, kad einu teisingu keliu, – kalbėjo V. Kazlauskas. – Turint didėjančią retų lietuviškų veislių arklių kaimenę, rudenį su malonumu dalį pusantramečių eržiliukų parduosiu.“
Į arklių sertifikavimo renginį susirinkę tiltiškiai nenuobodžiavo. Jie apžiūrėjo arklides, pasivažinėjo brikele. 83 metų tiltiškis Pranas Lebednykas stebėjo visus testuojamus žirgus ir tyliai audė mintį, kaip įsigyti kitą arklį, mat jo turimas Lietuvos sunkusis jau pasenęs ir dar apraišo. „Nežinau, kaip pasielgti, – abejonėmis pasidalijo P. Lebednykas. – Beveik 30 metų amžiaus manasis arklys jau nebetinkamas darbams, o nusipirkęs jauną eržilą, galiu su juo nesusitvarkyti. Tačiau neįsivaizduoju savo gyvenimo be nuosavo arklio.“
LSAVAA prezidentas V. Indrašius patvirtino, kad antrasis kasmetis Lietuvos sunkiųjų ir stambiųjų žemaitukų veislių arklių licencijavimas-vertinimas vyko Anykščiuose, tradicinės šventės „Bėk, žirgeli“ metu.
Autoriaus nuotraukos