Pirkdamas naują flagmaną naudotojas dažniausiai gauna pilną rinkinį tuo metu rinkoje prieinamų technologijų ir pažangiausių parametrų. Pasak Varlė.lt specialistų, vos keli flagmanai gali pasigirti tokiu komplektacijoje esančiu priedu kaip rašiklis. Žinoma, šie flagmanai – tai „Samsung Galaxy Note“ serijos modeliai. Panašu, kad pastaruoju metu rinka diktuoja naują tendenciją – kiekvienas flagmanas privalo turėti labiau prieinamą, pigesnį variantą. Ir štai visi „Galaxy Note“ gerbėjai sulaukė šios akimirkos. Pažiūrėkime, ką siūlo naujasis „Galaxy Note 10 Lite“ modelis.
Komplektacija, dizainas ir naudojimosi patogumas
Įrenginio komplektacijoje rasime tokius priedus: įkrovimo įrenginį su nuimamu laidu, ausines, „S-Pen“ rašiklį, keičiamus rašiklio antgalius ir pincetą jų keitimui bei sąvaržėlę SIM kortelei išimti.
Pavadinti šiuolaikinių išmaniųjų dizainą unikaliu ir išskirtiniu pakankamai sudėtinga. „Galaxy Note 10 Lite“ atrodo stilingai ir dėl kamerų bloko nuo flagmanų skiriasi savo galine dalimi. Taip pat ekrano kampai yra tik minimaliai užapvalinti. Iš esmės „Note 10 Lite“ neatrodo prastesnis nei jo atitikmuo-flagmanas, paprastas „Note 10“, tačiau dizainas čia gavosi tikrai kiek paprastesnis. Galinės kameros blokas dabar yra stačiakampio formos ir visiškai neišsikiša iš korpuso, todėl netrukdo patogiai naudotis.
Gamintojas siūlo trijų spalvų „Note 10 Lite“ variantus: juodą, baltą su perlamutriniu efektu bei raudoną. Telefono korpusas pagamintas iš tokių medžiagų: stiklo priekyje, metalinio pagrindo ir kompozitinės medžiagos galinėje dalyje. Pastaroji, nors ir labai primena stiklą, vis dėl to juo nėra. Naujojo telefono gabaritai ir svoris gavosi artimi „Note 10+“ modeliui.
Be šių nedidelių vizualinių skirtumų, dar vertėtų paminėti ir konstrukcijos pakeitimus: „Lite“ modelio korpusas nėra atsparus vandeniui, todėl ypatingai atostogų metu reikėtų telefoną laikyti atokiau nuo vandens ir žinoma, neimti jo su savimi į dušą. Tačiau „Galaxy Note 10 Lite“ turi standartinę ausinių jungtį, kuri vis rečiau sutinkama naujausiuose flagmanuose. Visi kiti valdymo elementai ir jų išdėstymas čia panašus, tik mygtukus rasime iš dešinės, o ne kairės, o SIM ir atminties kortelių lizdai yra viršutinėje korpuso dalyje, o ne iš kairės.
Varlė.lt specialistų teigimu, bendrai „Samsung Galaxy Note 10 Lite“ yra pakankamai standartinis telefonas, kurį galima būtų priskirti viduriukui tarp premium ir vidutinės klasės išmaniųjų. Nors jis ir nepagamintas iš premium klasės medžiagų, surinktas labai kokybiškai ir kelia tikrai brangaus daikto įspūdį. Turint omenyje jo matmenis, telefonu kur kas patogiau naudotis dviem rankomis, tačiau tai jau seniai jokia naujiena naujausių didelių ekranų savininkams.
Ekranas
Techniniai ekrano parametrai atrodo taip: 6,7 col. įstrižainė, 1080х2400 pikselių raiška, SuperAMOLED, 392 ppi, automatinis ryškumo reguliavimas, „Always On Display“, „Corning Gorilla Glass 5“. Ekranas neturi jokių lenkimų, tai įprasta, plokščia matrica. Oleofobinė ekrano danga yra puiki, priekaištų jai rasti sudėtinga. Įdomu tai, kad turint omenyje, jog ekranas negavo jokių didesnių užapvalinimų šonuose, funkcijos, kurios išvedamos į ekrano kraštus liko ir „Note 10 Lite“ modelyje. Pavyzdžiui, šone galima pasiekti papildomą programėlių rinkinį, kompasą, greitąjį atrinktų kontaktų rinkinį ir kt. (ši funkcija vadinasi „Edge panels“). Taip pat yra ir „Edge lighting“ – pranešimų šviesos indikacija, t.y. spalvotas ekrano šonų apšvietimas atėjus pranešimui tada, kai telefonas padėtas ekranu į paviršių. Priekinė kamera integruota į ekraną, į O-formos išpjovą, tokią pat kaip ir pirmtake „Note 10“. Vertėtų paminėti, kad „Galaxy Note 10 Lite“ ekranas palaiko „Always On Display“ funkciją. Bendrai šio modelio ekranas tikrai ryškus ir iš pirmo žvilgsnio neatrodo kažkuo prastesnis nei flagmano.
„Samsung Galaxy Note 10 Lite“ turi optinį pirštų atspaudų skaitytuvą. Veikia labai greitai ir tiksliai, čia nėra jokių kompromisų. Taip pat yra atrakinimo veidu būdas. Šiuo atveju priekinė kamera gali veikti su šiokiu tokiu vėlavimu esant ryškiai aplinkos šviesai. Ir taip, naudotojo akys turėtų būti atmerktos, tačiau žiūrėti tiesiai į kamerą nebūtina.
„S-Pen“ rašiklis
„S-Pen“ rašiklis – firminis „Galaxy Note“ serijos koziris, dėl kurio daugelis pirmenybę teikia būtent „Note“, o ne „Galaxy S“ serijai. „Galaxy Note 10“ rašiklis yra aprūpintas giroskopu, kurio dėka atsirado galimybė valdyti kamerą ir peržiūrėti nuotraukas. „Galaxy Note 10 Lite“ modelio „S-Pen“ pulto funkcijos realizuojamos mygtuko paspaudimu. Kitų skirtumų atrodo, kad nėra. „S-Pen“ pasižymi greitu reakcijos laiku ir puikiai reaguoja į paspaudimo jėgą. Rašiklis atpažįsta 4096 spaudimo lygių, todėl puikiai tinka piešimui.
Našumas
Reikėtų pasakyti, kad „Note10 Lite“ negavo tikram flagmanui būdingo našumo. Korpuso viduje slepiasi aštuonių branduolių „Exynos 9810“ procesorius su „Mali-G72“ vaizdo plokšte. Operatyviosios RAM atminties čia yra 6 GB, o vidinės saugyklos 128 GB. Vidinę saugyklos atmintį galima išplėsti iki 1 TB MicroSD kortelės dėka. NFC taip pat yra, todėl galėsite naudotis bekontakčiais mokėjimais. Sintetiniuose testuose „Lite“ modelis našumo prasme kažkiek pralaimi savo pirmtakui, tačiau realiame gyvenime skųstis tikrai neverčia. Išmanusis telefonas leidžia be trukdžių žaisti sudėtingus žaidimus ir be vėlavimų naudotis keliomis programėlėmis. Vertėtų paminėti, kad skirtingai nei „Note 10“, „Note 10 Lite“ neturi „DeX“ režimo, skirto prisijungimui ir darbui su kompiuteriu, tačiau visos kitos galimybės, įskaitant ir „Bixby“ balso asistentą yra savo vietose.
Kameros
Galinės kameros bloke yra trys vienodos 12 MP raiškos jutikliai, tačiau kiekvienas jų turi savo paskirtį ir diafragmos reikšmę: pagrindinis plačiakampis ƒ/1.7; ultra plataus kampo ƒ/2.2 ir teleobjektyvas ƒ/2.4. Galinės kameros modulių išdėstymas pakankamai patogus, o bazinis funkcijų ir galimybių rinkinys visiškai atitinka telefono kainą. Pagrindinė galinė kamera veikia gerai tiek dieną, tiek naktį, fokusą ji pagauna greitai. Nuotraukų kokybė tikrai džiugina akį. Vakarui yra numatytas „Night“ režimas. Jis nėra idealus, tačiau turint omenyje tai, kad turime reikalų su „Lite“ flagmanu, tai galima atleisti. Filmuojant 4K raiškoje su stabilizavimu teks atsisakyti 60 FPS, tačiau tai nėra didelis praradimas. Išmanusis pasižymi tikrai geru vaizdo stabilizavimu ir geriau filmuoti su juo.
Priekinės kameros raiška čia 32 MP. Ji turi du matymo kampų variantus ir pasižymi galimybe išlieti foną bei filmuoti 4K raiškoje. Reikėtų pasakyti, kad tai daryti jai tikrai neblogai sekasi.
Baterija
„Galaxy Note 10 Lite“ turi 4500 mAh talpos bateriją. „PCMark“ autonominio veikimo teste išmanusis pademonstravo 10 val. ir 33 min. veikimą ir tai yra labai neblogas rezultatas. Priklausomai nuo naudojimosi aktyvumo, pilnai įkrautos baterijos užtenka iki pusantros dienos. Žinoma, tiems naudotojams, kurie dažnai ir ilgai žaidžia, įrenginį teks įkrauti dažniau. Baterijos užtenka daugiau nei 27 3G pokalbių valandoms, daugiau nei 14 val. naršymui internete ir daugiau nei 15 val. vaizdo įrašų atkūrimui. Deja, belaidžio įkrovimo galimybės nėra, tačiau telefonas palaiko greitąjį įkrovimą.
Apibendrinimas
„Samsung Galaxy Note10 Lite“ kelia nevienareikšmiškus jausmus. Varlė.lt specialistų manymu, pati gamintojo idėja pasiūlyti paprastesnį flagmaną yra tikrai įdomi: juk „S-Pen“ rašiklio galimybės tapo prieinamesnės didesnei masei naudotojų. Tačiau taupymas taip pat neliko be pėdsakų: telefonas neatsparus vandeniui, pigesnės korpuso medžiagos. Nors Samsung Galaxy Note10 Lite“ ir nėra tikrasis flagmanų lygos žaidėjas, pagrindines flagmanų galimybes bei savybes jis tikrai turi. Išmanusis atrodo stilingai ir kelia brangaus įrenginio įspūdį, turi ryškų ekraną ir pasižymi išties puikiu našumu bei autonominio veikimo laiku. Jeigu seniai laukėte patikimo gamintojo pigesnio flagmano su rašikliu – štai ir jis – „Galaxy Note 10 Lite“.