Nuo 2015 metų sausio 1 d. teisėjai įtariamiesiems gali skirti ne tik suėmimą, bet ir intensyvią priežiūrą, kuri bus vykdoma naudojant elektronines apyrankes.
Į kardomųjų priemonių (suėmimo, namų arešto, įpareigojimo gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo, užstato, dokumentų paėmimo, įpareigojimo periodiškai registruotis policijos įstaigoje, rašytinio pasižadėjimas neišvykti) sąrašą įrašyta intensyvi priežiūra – tai įtariamojo kontrolė elektroninėmis stebėjimo priemonėmis. Intensyvią priežiūrą įtariamajam prokuroro prašymu galės skirti ikiteisminio tyrimo teisėjas. Ši priežiūra iš karto negalės viršyti šešių mėnesių. Minėtas terminas teisėjo nutartimi galės būti pratęstas iki trijų mėnesių. Pratęsimų skaičius neribojamas. Baudžiamojo proceso kodekse numatyta, kad įtariamasis, kuriam paskirta intensyvi priežiūra, privalės dėvėti elektroninio stebėjimo įtaisą ir laikytis nustatytos dienotvarkės. Pažeidus šias sąlygas jam grėstų suėmimas.
Šiuo metu elektroninės apyrankės kol kas naudojamos tik iš įkalinimo įstaigų lygtinai paleidžiant gerai besielgusius nuteistuosius, o artimiausiu metu naudos ir policija. Todėl Marijampolės apskr. VPK vadovybė, siekdama perimti gerąją patirtį praktiškai naudojant elektronines apyrankes, į susitikimą pakvietė Kauno apygardos Probacijos tarnybos direktorių Saulių Rajunčių ir probacijos skyriaus Marijampolėje vyresniąją inspektorę Violetą Lekeckienę. Jie supažindino su mobiliąja įranga, kuri padeda elektroninio stebėjimo priemonėmis kontroliuoti lygtinai paleistąjį asmenį – matyti jo buvimo vietą pagal nustatytą dienotvarkę. Šią įrangą sudaro specialus pultas, laikomas asmens namuose, ir juostelė su specialiu prietaisu, uždedama ant lygtinai paleistojo asmens kojos arba rankos.
Tikimasi, kad pradėjus naudoti elektroninio stebėjimo priemones, sumažės suėmimų, dėl to mažės tardymo izoliatoriuose bei policijos areštinėse laikomų asmenų skaičius ir bus taupomos valstybės lėšos.