Prasidėjus šiltajam metų sezonui ir masiškai atsikračius žieminių galvos apdangalų, ir moteris, ir vyrus netikėtai ištinka nemalonios savijautos pliūpsnis. Galvos odos ir plaukų ligų specialistai kartu su grožio ekspertais vienbalsiai tvirtina, kad tokios situacijos kartojasi kasmet – juk žiemą, kai galime lengviau užmaskuoti problemas ir trūkumus, mažiau išgyvename dėl to, kad plaukų išvaizda nebe tokia, kokia buvo anksčiau, ar kokios norėtųsi. Vonioje, po galvos trinkimo, lieka keli kuokštai plaukų – tai tarsi lakmuso popierėlis, kad prasidėjo rimtos organizmo problemos. Jei prie viso to ir pati plauko struktūra verčia sunerimti – plaukai skilinėja, šiaušiasi, stipriai „elektrinasi“, atrodo be „gyvybės“ ir visiškai išdžiūvę, metas imtis veiksmų.
Nors labai dažnai galvos odos ir plaukų problemos yra tam tikrų vidinių organizmo pažeidimų išraiška, vis dėlto trichologijos specialistai laikosi nuomonės, kad viena iš klaidų, bloginančių situaciją – netinkamas šampūno pasirinkimas. Labai dažnai girdime, jog „jei šampūnas mažai putoja, jis yra netinkamas arba blogai pašalinantis nešvarumus“. Grožio industrijoje dirbantys žmonės įprastai tokius pasisakymus papildo dar viena mintimi – „kuo daugiau putoja, tuo daugiau sintetinių medžiagų yra šampūne, tuo daugiau kenkia“. Apie šampūne esančias kenksmingas medžiagas prieš keletą metų Europoje stipriai pradėjo kalbėti judėjimo „No poo“ atstovai, raginantys rečiau plauti galvą.
„Šampūnai, kurie neturi parabenų, mineralinių aliejų, gaunamų iš naftos, natrio laurilsulfatų (SLS), natrio laurilo eterio sulfatų ( SLES), žinoma, putoja mažiau. Šios medžiagos gali sudirginti odą arba netgi sukelti uždegimą. Jos skatina pleiskanų atsiradimą, galvos odos niežėjimą ir išsausėjimą. Nepaisant šių dalykų, ne visiems sveiki plaukai svarbiau nei putos“, – kalba sveikatingumo ir grožio ekspertė, „Terra pharmaceutica“ atstovė Ona Rickevičienė.
Savo plaukų grožiui itin daug dėmesio skirianti grožio terapeutė Karolina Novikova pabrėžia, kad norint turėti itn sveikus plaukus, būtina skirti ypač daug dėmesio jų priežiūrai. „Nuo vaikystės turėjau plonus plaukus, o norėjau storų. Vėliau susirgau, o dėl ligos reikėjo gerti daug ir labai stiprių vaistų. Tai, be abejonės, turėjo įtakos ir mano plaukams – jie stipriai ir ilgą laiką slinko. Septynerius metus stengiausi rasti būdą, kaip juos „atgaivinti“ – naudoju priemones, kuriose yra avokadų ir bambukų ekstraktų. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kad pažeistiems plaukams „greitoji pagalba“ – juodieji ikrai ir auksadumbliai. Juodųjų ikrų sudėtyje esančių maistingųjų sudedamųjų dalių gausa lemia, kad šis ekstraktas visokeriopai veikia plaukus: antioksidantai apsaugo juos nuo spalvos blukimo ir padeda išlaikyti jų jaunatviškumą, o vitaminai ir mineralai plaukus atgaivina ir drėkina. Dėl auksadumblių sudėtyje esančių baltymų, vitaminų ir mineralų jūrų dumbliai yra turtingas plaukų drėkinamųjų ir stiprinamųjų sudedamųjų dalių šaltinis. Auksadumbliai taip pat slopina ultravioletinių spindulių aktyvumą – saugo plaukus nuo fotosenėjimo“, – pasakoja K. Novikova.
Grožio klausimais aktyviai besidominti Barbora Josaitė, paklausta, kaip įveikia pavasarinius šiauštis linkusių plaukų keliamus rūpesčius, sako, jog vienas iš efektyvių būdų – plaukų šampūnas, kaukė, nenuplaunamas kondicionierius su keratinu ir šilku. „Šilko proteinai įsiskverbia į plaukų pluoštą, apsaugodami plaukų žievės sluoksnius nuo sandaros pakitimų, sukuria plaukų paviršiuje švelnią apsaugą, kuri palaiko drėgmę plaukų viduje ir yra efektyvi pagalba nuo kenksmingų aplinkos veiksnių. Keratinas papildo natūralių plauko apvalkalo maistingųjų, vadinamųjų statybinių, medžiagų trūkumą, sutvirtindamas jo pažeistas vietas“, – konsultuoja „Tiesiog graži“ ekspertai.
Praktiniai patarimai, kaip „suvaldyti“ plaukus:
- Trinkdami galvą, naudokite drungną vandenį;
- Elkitės su savo plaukais itin švelniai, tarsi su mylimuoju;
- Plaukai – nerimo ir nemigos „lakmuso popierėlis“ – išsimiegokite!
- Plaukus būtina gydyti, jei pastebėjote, kad jie prarado žvilgesį ir pradėjo kelti rūpesčių;
- Nesivadovaukite posakiu „dėl plaukų slinkimo kaltas pavasaris“;
- Plaukai per mėnesį paauga 1 – 2 centimetrus, jei pastebėjote, kad jūsų plaukai auga lėčiau, atkreipkite į tai dėmesį;
- Nenaudokite karštos oro džiovintuvo srovės;
- Saikingai naudokite pasirinktas plaukų formavimo priemones;
- Išmeskite „metalinius“ šepečius;
- Nenaudokite šampūno ir kondicionieriaus, siūlomo vienoje talpoje. Stebuklų nebūna!
- Nenaudokite plaukų džiovintuvo karšto oro srovės
Reklama: bukimegrazus.lt