Nuslūgus visoms emocijoms po „Apple“ renginio, tradiciškai pažvelkime į šių metų „iPhone“. Kaip jau visi žino, gamintojas pristatė net keturis modelius, o šioje apžvalgoje Varlė.lt specialistai detaliau aptarė „iPhone 12“ modelį, tiesioginį „iPhone 11“ įpėdinį. Galingas „A14 Bionic“ procesorius, pakankamai didelis „Super Retina“ OLED ekranas, naujos ryškios spalvos ir kaina, nesiekianti 1000 eurų, be abejonės, suvilios ne vieną. Ką dar siūlo šių metų „iPhone 12“ modelis?
„iPhone 12“ dizainas
Varlė.lt specialistai pastebi, kad panašu, jog pastaruoju metu „Apple“ gamintojas apsėstas dizainu, kuris pasižymi aštriomis briaunomis. Jau 2019 m. „iPad Pro“ modelis buvo su neužapvalintais ir kraštais, o dabar šių šių metų „iPad Pro“ bei 4-os kartos „iPad Air“ ir štai turime „iPhone 4“ stilių primenantį „iPhone 12“. Nereikėtų daugžodžiauti, nes tikrai džiugina tai, kad pagaliau dizainas kiek pasikeitė ir šis modelis atrodo tikrai įspūdingai. Aštrūs kampai leido gamintojui padaryti „iPhone 12“ 11% plonesnį, 15% mažesnį ir 16% lengvesnį lyginant su ankstesnės kartos modeliu.
Įrenginį juosiantis rėmelis yra pagamintas iš aukštos kokybės aliuminio, kuris naudojamas aviacijos pramonėje. Unikalus telefoną dengiantis stiklas „Ceramic Shield“, pasak gamintojo, turėtų užtikrinti net keturis kartus didesnį atsparumą kritimams.
„iPhone 12“ yra prieinamas net penkių spalvų: baltos, juodos, žalios, mėlynos ir raudonos, todėl kiekvienas ras labiausiai jam patinkantį ir asmeninį stilių atitinkantį variantą.
„iPhone 12“ ekranas
„iPhone 12“ pagaliau gavo OLED ekraną. Šių metų modelis turi 6.1 colių įstrižainės Super Retina XDR ekraną, kuris pasižymi 2532 x 1170 pikselių raiška. Gamintojas teigia, kad tai geriausias ekranas, kokį kada nors turėjo „iPhone“ ir žiūrint į jį neįmanoma su tuo nesutikti.
Ekranas labai ryškus ir kontrastingas. Varlė.lt specialistai pastebi, kad dabar jis žymiai geriau perteikia gilius juodus ir šviesius atspalvius. Maksimalus ryškumas siekia 625 nitų. Svarbu paminėti, kad atsirado HDR palaikymas, kurio neturėjo „iPhone 11“ modelis. Maksimalus HDR ryškumas siekia 1200 nitų.
„iPhone 12“ našumas
„iPhone 12“ veikia „А14 Bionic“ procesoriaus pagrindu. Pasak gamintojo, tai galingiausias kada nors sukurtas „Apple“ lustas. „Neural Engine“ sistema atlieka iki trilijono operacijų. Tiek programėlės, tiek žaidimai „iPhone 12“ telefone pasileidžia žaibišku greičiu, o neįtikėtino lygio našumas leidžia maksimaliai pasinerti į pramogų procesą ir visiškai pamiršti apie kokius nors vėlavimus. Apskritai, „iPhone“ niekada neturėjo problemų su sklandžiu veikimu, tačiau panašu, kad dabar turime reikalų su visiškai kitokiu lygiu.
Taip pat verta paminėti, apie tai, kad „Apple iPhone 12“ gavo patobulintą atsparumą vandeniui. Dabar jis iki 30 minučių gali būti 6 metrų gylyje.
„iPhone 12“ kameros
„iPhone 12“ turi dvigubą galinę kamerą, kurią sudaro 12 MP objektyvai: plataus kampo ir ultra plataus. Iš pirmo žvilgnio, viskas čia atrodo panašiai, kaip „iPhone 11“ modelyje, tačiau skirtumų tikrai yra. Naujiena gavo „HDR“ filmavimo funkciją su „Dolby Vision“ standartu ir 30-ies kadrų per sekundę sparta. Filmukai tikrai stebina savo kokybe! Panašu, kad „iPhone 12“ ne vienam, atradusiam jo filmavimo galimybes, bus tobulu geriausių akimirkų fiksavimo kompanionu. Kaip ir „iPhone 11“ modelyje, šių metų išmaniajame taip pat yra dvigubas optinis ir 5-ių kartų skaitmeninis priartinimas. Atsirado „Smart HDR 3“ fotografavimo funkcija, kuri subalansuoja kadro elementus taip, kad būtų išryškintos objekto detalės ir išlaikytos sodrios spalvos. Kalbant apie kameras, verta paminėti, kad buvo patobulintas naktinis režimas ir tie patobulinimai tikrai jaučiasi. Nuotraukų kokybė fotografuojant naktį ar esant prasto apšvietimo sąlygoms reikšmingai pagerėjo. Priekinė kamera liko praktiškai be pakeitimų, turime tuos pačius 12 MP, kaip ir praeitais metais. Vienintelis ryškus patobulinimas – naktinis režimas asmenukėms, taip pat „Dolby Vision“ filmavimas.
„iPhone 12“ baterija
Kaip visada, „Apple“ nenurodo savo įrenginių baterijos talpos, tačiau pateikia aiškius skaičius, kokio autonominio veikimo galima tikėtis:
- Vaizdo įrašų atkūrimas: iki 17 val.
- Vaizdo įrašų transliacijų (streaming) peržiūra: iki 11 val.
- Garso atkūrimas: iki 65 val.
Šių metų „iPhone“ ypatumas yra magnetinio belaidžio „MagSafe“ įkroviklio palaikymas, o tiksliau – visiška integracija su šiuo įrenginiu. „MagSafe“ įkroviklis parduodamas atskirai ir naudoti jį gali „iPhone 8 Plus“ ir naujesnių „iPhone“ savininkai. Siekdamas sumažinti elektros atliekų susidarymą ir kenksmingo anglies dioksido kiekį, gamintojas priėmė sprendimą iš „iPhone 12“ komplektacijos išimti ausines ir įkrovimo blokelį. Pakuotėje rasime tik telefoną ir „USB-C“ į „Lightning“ laidą.
Ką gali „iPhone“, „Apple Watch“ ir „AirPods“ kartu?
Ne paslaptis, kad naudojantis tuo paties gamintojo produktais pasiekiama daugiau ir kalba čia ne tiesiog apie abstraktų geriausią suderinamumą dėl to, kad gaminiai priklauso tai pačiai ekosistemai. Štai tik keli konkretūs pavyzdžiai, kokie šių produktų sinergijos privalumai. Suporuotos su „iPhone“ ar „Apple Watch“ „AirPods“ ausinės suteikia nepakartojamos garso patirties. Labai patogu, kad „iPhone“ telefone iššoka pranešimai, kada metas įkrauti ausines, tačiau dar didesnis patogumas tas, kad einant bėgioti telefoną galima palikti namuose, nes „Music“ programėlė „Apple Watch“ išmaniajame laikrodyje visiškai suderinama su „iPhone“ mediateka, todėl nereiks kiekvieną kartą traukti telefoną, kai norėsite įjungti norimą muzikos kūrinį.
Apibendrinimas
„iPhone 12“ yra tikrai įdomus išmanusis, absoliučiai vertas savo kainos. Apskritai, šių metų „iPhone“ tarsi šviežio oro gurkšnis „Apple“ istorijoje. Iš naujo permąstytas dizainas, patobulinimai, leidžiantys mėgautis tiek itin sklandžiais žaidimais, tiek fiksuoti tikrai meniškus kadrus, puikus autonominio veikimo laikas ir stilingas bei patvarus dizainas tikrai yra tai, ko tik galima norėti iš tikro flagmano. O turint „Apple Watch“ ar belaides „AirPods“ ausines, naudojimosi telefonu patirtis dar malonesnė ir leis pasiekti daugiau!