Pūslelinė – tai herpetinė infekcija, kuri plinta virusiniu būdu. Ši infekcija gali užpulti beveik kiekvieną žmogų, todėl svarbu žinoti, kas yra ta pūslelinė, kaip ji plinta, kaip ji gydoma ir kaip su ja susigyventi. Apžvelkime visa tai ir tikimės, kad tai bus naudinga informacija. Beje, kiekvienam, kuris šiuo metu įtaria arba susiduria su odos pūsleline, rekomenduojame kreiptis į profesionalius dermatologus – https://www.lazeriniscentras.lt/.
Kas yra pūslelinė?
Pūslelinė, kitaip dar žinoma herpes pavadinimu yra virusinis susirgimas, sukeliantis infekciją. Virusas, patekęs į organizmą, sukelia odos sudirgimą, kuris panašus į pūsles ir bėrimus, virstančius į šašus. Dažniausiai pūslelinė paveikia lūpas, tačiau gali apnikti ir lytinius organus bei kitas sritis. Herpes simplex viruso sukelta pūslelinė labai reaguoja į aplinką ir ją paūminti gali nuovargis, kontaktas su tiesioginiais saulės spinduliais bei net peršalimas.
Pūslelinė plinta, todėl ją reikia diagnozuoti kuo anksčiau ir pradėti gydymą. Jeigu pastebite simptomus, kurie jus neramina – kuo skubiau kreipkitės į dermatologus. Ypač dermatologų konsultacijos yra būtinos, jeigu pūslelinė susidarė ne ant lūpų, o aplink lytinius organus arba net keliose vietose vienu metu.
Pūslelinės gydymas
Kadangi pūslelinę sukelia virusinis užkratas, natūralu, kad gydymui skiriami antivirusiniai vaistiniai preparatai. Beveik be išimčių tai būna tepalai, kurių sudėtyje yra specialios veikliosios medžiagos – acikloviro.
Geriausias gydomojo preparato parinkimas priklauso nuo to, ką nuspręs jūsų dermatologas, su kuriuo konsultuositės dėl atvejo. Paprastai vaistai sulaiko plitimą ir po truputėlį ima slopinti žaizdas/bėrimus ir taip suvaldoma liga.
Jeigu liga yra negydoma ir neprižiūrima, jos turėtojui kyla daugybė nemalonių pojūčių. Pažeistos vietos skilinėja ir į jų vidų lengviau gali įsinešti infekcija, sukelianti tolesnius uždegimus. Herpes virusas yra ypatingai pavojingas naujagimiams ir žmonėms su labai silpnu imunitetu. Norint išvengti užsikrėtimo šiuo virusu, reikėtų prižiūrėti savo mitybą ir negerti iš tų pačių butelių ar nesinaudoti tais pačiais daiktais, kaip ir virusu sergantys žmonės.