Rengiama nauja Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių vietos veiklos grupės strategija. Norime išsiaiškinti gyventojų, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, verslo poreikius, sužinoti savivaldybės požiūrį“, – apie rengiamą VVG strategiją diskusijoje „Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos bendruomenių inicijuotos vietos plėtros strategija 2015– 2020 metams“ kalbėjo pirmininkė Vida Vrubliauskienė. Nauju finansiniu periodu prie Alytaus rajono prisijungė ir Birštono VVG.
Diskusijoje, kuri vyko rajono savivaldybėje, dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, mero patarėjas Sergejus Riabininas, savivaldybės padalinių vadovai, seniūnai, rajono nevyriausybinio sektoriaus atstovai, verslininkai.
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, pasveikinęs diskusijos dalyvius, pažymėjo, kad tokie susitikimai yra labai svarbūs, nes jų metu išaiškinami prioritetai ir veiklos sritys, t. y. kam bus skiriamas finansavimas. „Naujam finansiniam laikotarpiui turime ruoštis iš anksto. Ypač svarbu įtraukti jaunimą, kad jis ne tik aktyviai dalyvautų kuriant, bet ir įgyvendinant strategiją“, – sakė rajono vadovas. Jis pažymėjo, kad naujame finansiniame laikotarpyje nemaža dalis lėšų bus skiriama verslumui kaime skatinti.
Tai akcentavo ir VVG pirmininkė V. Vrubliauskienė. „Planuojama, kad didžioji strategijos paramos lėšų dalis, t. y ne mažiau kaip 75 proc., bus skirta smulkiems, vidutiniams bei socialiniams verslams kaime vystyti ir tik apie 25 proc. paramos lėšų planuojama paskirti infrastruktūrai gerinti“, – sakė V. Vrubliauskienė. „Šalia smulkaus ir vidutinio verslo kaime siūloma kurti socialinius verslus. Bendruomenėms bus sudarytos sąlygos imtis atsakomybės kuriant tokius verslus“, – tęsė V. Vrubliauskienė.
Paramos intensyvumas planuojantiems imtis socialinių verslų galėtų siekti iki 80 proc. „Tačiau dažnai iškyla klausimas, ar bendruomenės gali ir yra pasiruošusios imtis verslo apskritai“, – diskusijos dalyvių klausė VVG pirmininkė. Pasak jos, socialinis verslas bendruomenėje, turinčioje juridinio asmens statusą, gali būti vykdomas panaudojant tradicinio verslo modelius, o gautos pajamos, pelnas turi būti nukreipiamas organizacijos veiklų plėtojimui.
Šių metų birželio 9 –18 d. VVG atstovai apsilankė visose Alytaus rajono savivaldybės seniūnijose ir bendravo su seniūnijų darbuotojais, gyventojais, verslininkais, dvasininkais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Susitikimų metu aptartas paramos lėšų poreikis, prioritetai, galimos priemonės.
Nemunaičio seniūnas Rimantas Avižienis pritarė tokių diskusijų reikalingumui. „Mūsų seniūnijoje daugiau kaip dvi su puse valandos bendruomenių pirmininkai, seniūnaičiai, verslininkai su ponia Vida Vrubliauskiene diskutavo apie naujojo 2014–2020 m. Europos Sąjungos finansinio laikotarpio lėšų panaudojimo galimybes Nemunaityje“, – sakė R. Avižienis. Jis pasidžiaugė, kad jau du dideli Nemunaičio seniūnijos bendruomenių projektai įgyvendinti. „Tai Nemunaičio rekreacinės zonos sutvarkymas, kurį įgyvendino Nemunaičio bendruomenė ir Užupių kaimo bendruomenės projektas – dalies Užupių kaimo kelio išasfaltavimas. Abu projektai įgyvendinti kartu su partnere – Alytaus rajono savivaldybe“, – diskusijoje sakė seniūnas.
Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos bendruomenių inicijuotos vietos plėtros strategija turi būti parengta ir Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikta iki šių metų rugpjūčio 31 d.
Alytaus rajono savivaldybės informacija