Satino patalynė yra vienas geriausių pasirinkimų, kada norima užtikrinti dar geresnę miego kokybę. Satino audinys yra minkštas ir švelnus, jį lengva prižiūrėti, todėl puikiai tinka tuomet, kada ieškoma patalynės vaikams ar suaugusiems. Tereikia pasirinkti tikrai kokybišką satino patalynę, ir tai galės garantuoti dar geresnį poilsį miego metu.
Satino audinio gamyba
Satinas – tai audinys, kuris gaminamas naudojant specialią technologiją. Nors kartais yra manoma, kad satino patalynė yra gaminama iš sintetinio pluošto, tačiau tai nėra tiesa – šis audinys yra išgaunamas iš medvilnės. Nors prekyboje galima rasti sintetinės patalynės, kurios audinys primena satiną, tačiau svarbu žinoti, kad tikrasis satinas yra gaminamas iš šimtaprocentinio medvilnės pluošto, iš kurio išgaunamas itin švelnus ir tankus audinys. Satinas yra kur kas tankesnis už vieną populiariausių patalynės audinių – drobelę. Be to, jis yra kur kas švelnesnis, nes apdirbimo procesas dažnai yra užbaigiamas naudojant „butter finishing“ („sviestinę“) technologiją, dėl kurios audinys įgauna ne tik blizgesį, bet ir ypatingą švelnumą.
Idealus pasirinkimas vasarai
Satino patalynė gali būti naudojama visais metų laikais, tačiau labiausiai ji pasiteisina vasarą – audinys turi unikalią savybę vėsinti, todėl net ir karštomis vasaros dienomis galėsite puikiai išsimiegoti. Iš satino audinio pagaminta patalynė gali būti dažnai skalbiama – dėl savo tankumo ji išlieka patvari net ir po daugybės skalbimo, ir taip pat nereikės ilgai laukti, kol patalynė išdžius.
Kokybę lemia žaliavos
Norintys įsigyti tikrai kokybišką patalynę visada turėtų atkreipti dėmesį į tai, iš ko ji yra pagaminta. Jei rinksitės satino patalynę, įsitikinkite, kad jos sudėtis yra šimtaprocentinė medvilnė, nes tik tokiu atveju galėsite būti užtikrinti, kad patalynė pasižymės puikiomis savybėmis ir tarnaus ilgą laiką. Satino audiniai gali būti dvejopi – vienspalviai (gali būti ir marginti) arba žakardiniai. Žakardinis satinas išsiskiria tuo, kad jis yra ne dažomas, bet audžiamas naudojant žakardinio audimo technologiją. Paprastai toks satinas yra juostuotas, tačiau kartais taip pat gali būti audžiamas kvadratais, įstrižais dryžiais arba kitokiais ornamentais. Žakardinis satinas yra ilgaamžis – dažnai jis naudojamas ir tuomet, kada patalynę tenka labai dažnai skalbti (viešbučiuose, sanatorijose, svečių namuose, ir t.t.) Žinoma, tokio satino patalynė taip pat gali būti naudojama ir namuose.
Svarbu atskirti natūralų satiną nuo sintetinio
Nors satinas yra natūrali medžiaga, tačiau renkantis patalynę kartais apsigaunama, ir nusiperkama dirbtinio pluošto patalynę. Žinoma, sintetinis satinas nepasižymės tokiomis pat savybėmis, kaip ir natūralus satinas: dirbtinis audinys gali lemti gausesnį prakaitavimą miego metu, nepadeda išlaikyti optimalios kūno temperatūros. Tik natūralus satinas pasižymi tokiomis savybėmis, todėl būkite atidūs: dirbtinis satinas yra blizgus, slidus, elektrinasi. Nors renkantis patalynę parduotuvėje ne viską galima įvertinti, tačiau visuomet galima pasidomėti, kas yra rašoma gaminio etiketėje. Jei ten parašyta, kad patalynės sudėtis – 100 procentų poliesteris, tokia patalynė bus netinkama.
Satino patalynės priežiūra
Įsigijus satino patalynę pirmiausia rekomenduojama ją išskalbti – taip bus pašalinamas dažų perteklius bei apdailos likučiai. Spalvotą patalynę visada rekomenduojama skalbti atskirai nuo kitų skalbinių. Satinui labiausiai tinka 40 laipsnių temperatūra, tačiau tuomet, jei audinys yra gana tamsių spalvų (pavyzdžiui, mėlynas ar violetinis), rinkitės dar žemesnę temperatūrą. Jei satino patalynė yra šviesių spalvų, ją galite skalbti ir aukštesnėje (iki 60 laipsnių) temperatūroje.
Satino patalynė visada gali būti vienas geriausių pasirinkimų, kada ieškoma tikrai kokybiškos produkcijos. Tereikia įsitikinti, kad parduodama patalynė yra pagaminta iš šimtaprocentinės medvilnės, ir galėsite būti užtikrinti, kad gaminys tarnaus tikrai ilgą laiką.
Mados garažas gali pasiūlyti įvairių medvilninių audinių, iš kurių pasisiūsite nuostabius sijonus, marškinius, palaidines, sukneles ar kelnes.