Praėjusią savaitę Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre įvyko pirmasis nacionalinis konkursas „Jaunasis statybininkas 2017“. Geriausia pripažinta Kėdainių profesinio rengimo komanda, kurioje savo sugebėjimus demonstravo Erikas Brigys ir Gerardas Kunickas. Jaunuosius statybininkus rengė mokytojas Alvydas Beteika.
Nacionaliniame „Jaunojo statybininko 2017“ konkurse antrąją vietą pelnė Kupiškio technologijos ir verslo mokykla, kuriai atstovavo Mindaugas Putris ir Modestas Šliogeris bei jų mokytojas Virginijus Zovė. Trečioji vieta atiteko Mažeikių politechnikos mokyklai ir jos moksleiviams Modestui Galdikui bei Mantui Kateivai su jų mokytoju Domininku Niūniava. Mokytojams, parengusiems prizines vietas užėmusias komandas, buvo įteikti Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro pažymėjimai.
Konkursą, ugdant profesinį meistriškumą, remia verslas
Konkursą organizavo Architektūros ir statybos profesinio mokymo metodinė komisija, pagrindiniu renginio rėmėju buvo bendrovė „Saint-Gobain statybos gaminiai“.
Nacionalinio konkurso tikslas yra ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, kūrybiškumą, iniciatyvą bei bendradarbiavimą, sudaryti mokiniams sąlygas palyginti savo pasiruošimą statybininko profesijai su kitų mokyklų mokiniais. Tokie konkursai skatina mokinių motyvaciją bei primena, kokia yra svarbi gerai pasiruošusio statybininko profesija. Šiuo metu statybininkai yra vieni iš paklausiausių darbo rinkoje.
Konkurse dalyvavo 12 komandų iš įvairių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų: Panevėžio, Kelmės, Marijampolės, Kėdainių, Tauragės, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Radviliškio, Šilutės, Kupiškio. Kiekvienoje komandoje rungėsi po du mokinius, kurie, pagal konkurso sąlygas, negalėjo būti vyresni nei 22-ejų metų. Komandoms vadovavo po vieną mokytoją.
Renginio organizatoriai viliasi, kad konkursas „Jaunasis statybininkas“ kasmet vyks vis kitame mieste. Regionuose įsikūrusiam verslui, statybininkus rengiančioms mokykloms tai yra labai svarbu, nes statybininkų reikia ne tik didžiuosiuose miestuose įsikūrusiam, bet ir regioninių miestų bei miestelių verslui. Regioninių savivaldybių vadovai tikisi, kad profesijas įgiję jauni žmonės liks savo miestuose, galbūt kurs ir savo verslą. „Tegu pasilieka 10 ar 15 žmonių, kurie sukurs darbo vietas – nuo to bus visiems tik geriau“, – sakė renginyje dalyvavęs Radviliškio rajono vicemeras Kazimieras Augulis, akcentuodamas, kad jauniems verslininkams savivaldybė suteikia sąlygas, kurios leistų sėkmingai startuoti.
Būsimieji statybininkai demonstravo technologijų išmanymą
Jaunieji statybininkai iš visos Lietuvos varžėsi, kas geriausiai pagal pateiktą schemą sumontuos „Fibo“ pertvarinių blokelių pertvarą ir prie jos prijungs gipskartonio pertvaros fragmentą. Konkurso dalyviai turėjo prie grindų pakloto pritvirtinti omega formos profilį, naudodami medvaržčius. Visi darbai turėjo būti atliekami pagal „Fibo“ gamintojo taisykles ir rekomendacijas, naudojant „Fibo“ pertvarų blokus, „Fibo Fix“ poliuretano klijus, „Omega“ formos profilį ir sraigtus TN.
Apsisprendžiant dėl nugalėtojų, vertinimo komisija fiksavo užduoties atlikimo trukmę; žiūrėjo, kad būtų paisoma montavimo technologijų pagal „Isover“, „Gyproc“ ir „Weber“ taisykles ir rekomendacijas. Komisija taip pat vertino užduoties atlikimo kokybę, kampų statumą, sienų vertikalumą, vizualumą. Būsimieji statybininkai negalėjo iš akiračio išleisti ir tvarkos darbo vietoje, darbų saugos montuojant.
Atliekant „Gyproc“ pertvaros fragmento montavimą, konkursantams reikėjo sumontuoti „Ultrastil“ profiliuočių karkasą. Pagal schemą reikėjo sumontuoti gipskartonio plokštes, įrengiant 4PRO plokščių siūles, o ertmę tarp plokščių užpildyti mineraline vata „ISOVER KL40 AKU“. Siūlės buvo glaistomos naudojant stiklo audinio armavimo tinklelį ir glaistą „ProMix Mega“. Darbai taip pat turėjo būti atlikti pagal „Gyproc“ gamintojo taisykles ir rekomendacijas.
Vertinimo komisija taip pat fiksavo užduoties atlikimo trukmę, ar montuojama pagal „Isover“, „Gyproc“ ir „Weber“ taisykles bei rekomendacijas, ar darbai atlikti kokybiškai, ar statūs kampai, vertikalios sienos, koks vizualinis vaizdas. Komisija vertino metalinį karkasą, giskartonio plokščių pjaustymą, prisukimo kokybę, mineralinės vatos įdėjimą ir kitus svarbius parametrus.
Užduotims atlikti buvo skirtos keturios valandos.