Posakis – roges ruošk vasarą, puikiai tinka kalbant apie tai, kad vasaros sezonui taip pat reikėtų ruoštis žiemą. Iš tiesų kiekvienas sezonas mus įpareigoja pasirūpinti vienais ar kitais sodo įrankiais, žiemą – sniego valytuvu, vasarą – šakų bei žolės smulkintuvu.
Šakų smulkintuvas – geriausias sodo pagalbininkas
Kiekvieną kartą genėjant medžius, karpant gyvatvores bei sausas krūmų šakas, susidaro nemenkas organinių atliekų kiekis. Nuosavame name ar sodyboje šakų smulkintuvai yra vieni svarbiausių aplinkos tvarkymo pagalbininkų. Juo galima smulkinti lapuočių, spygliuočių šakas, gyvatvorės, krūmų šakas ir kitas augalines medžiagas.
Tai ekologiškas, nekenksmingas aplinkai ir nepavojingas aplinkos tvarkymo būdas, atsisakant senų ir nelabai saugių metodų – šakų bei žolės deginimo. Šį metodą, Nors tai vis dar tenka kaimuose bei rajonuose matyti, tačiau tenka pripažinti, kad tokia praktika naudojama vis rečiau.
Šakų smulkintuvo tipai, jų skirtumai, privalumai bei trūkumai
Šakų smulkintuvai gali būti elektriniai ir benzininiai, kiekvienas iš jų papildomai skiriasi savo galia bei techninėmis savybėmis. Elektrinis šakų smulkintuvas, kaip įprasta daugeliui elektrinių įrankių, yra ne toks galingas kaip benzininis, tačiau puikiai atlieka darbą nedideliame sode.
Šių smulkintuvų privalumai – veikia tyliau nei benzininis, todėl tobulai tinka gyvenant kaimynų apsuptyje. O pagrindinis trūkumas yra toks, kad įrenginys priklausomas nuo elektros lizdo, todėl ne visada yra galimybė pasiekti atokiausias sodybos vietas.
Tuo tarpu benzininis smulkintuvas susidoroja su žymiai didesniais iššūkiais, jie gali smulkinti storesnes šakas, puikiai tinka sklypams, kuriuose organinių atliekų kiekis yra didelis. Pagrindiniai šių benzininių šakų smulkintuvų trūkumai – pernelyg didelis triukšmingumas ir yra ganėtinai sunkūs, todėl transportavimas yra ne toks patogus, kaip elektrinių. Be to, benzininiai smulkintuvai yra brangesni.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis šakų smulkintuvą?
Kaip jau supratote, prieš renkantis šį įrenginį, turėtumėte įvertinti, kokio tipo smulkintuvas geriausiai atitiktų jūsų poreikius ir finansines galimybes. Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į papildomas funkcijas, pavyzdžiui, šakų įtraukimo funkciją. Tai leidžia žymiai saugiau atlikti organinių atliekų tvarkymo darbus, išvengiant neretai pasitaikančių nelaimingų nutikimų.