Žmonės, gyvenantys privačiuose namuose žino, kaip svarbu turėti drenažinį siurblį savo sklype. O tokios avarinės situacijos, kaip, užlietas rūsys, verčia ne tik išeikvoti daug jėgų, laiko ir nervų, bet ir pinigų profesionaliam pasekmių šalinimui. Būtent tokiems poreikiams buvo sukurti drenažiniai siurbliai.
Kokie yra drenažo siurblių tipai?
Drenažo siurblio tipas lemia, kaip jis veikia. Priklausomai nuo panardinimo galimybės, drenažo siurbliai skirstomi į 2 tipus: paviršinius ir panardinamus. Taip pat yra drenažo siurbliai švariam vandeniui ir nešvariam vandeniui. Drenažo siurbliai, skirtingai nei kiti siurblių tipai, naudojami siurbti vandenį su įvairiomis priemaišomis: smėliu, dumblu, smulkiomis kietosiomis atliekomis, kurių dydis nurodytas įrangos techninėse specifikacijose.
Priimdami sprendimą pirkti, atsižvelkite į šias drenažo siurblių charakteristikas:
- Medžiaga iš kurios jis pagamintas – kuo tvirtesnė siurblio medžiaga, tuo
mažesnė tikimybė, kad jis deformuosis, o tai reiškia, kad jis jums tarnaus daugelį metų;
- Našumas – siurblio našumas matuojamas litrais per minutę arba valandą. Ir
kuo šis indikatorius didesnis, tuo greičiau ir geriau siurblys susidoros su vandens siurbimu;
- Jungiklio tipas – drenažo siurbliai gali būti komplektuojami su dviejų tipų
jungikliais, plūdiniais ir automatiniais. Plūdinį lengviau naudoti ir jis yra mažiau jautrus agresyviems poveikiams.
- Taikymo aplinka – prieš pirkdami siurblį nuspręskite, kokiu tikslu ir kur jus jį
naudosite.
Reikėtų nepamiršti, kad siurbti vandenį su daug purvo ir priemaišų, tipiniai nešvaraus vandens drenažo siurbliai nėra visiškai tinkami. Tam naudojami drenažiniai purvo siurbliai, kurių pagrindinis skirtumas nuo drenažo įrenginių yra tas, kad jie turi specialų įtaisą, kuris sumala stambias atliekas pumpuojamame skystyje.
Panardinamasis drenažo siurblys yra geras, nes yra universalus. Tai yra, jis gali dirbti ne tik su švariu, bet ir su nešvariu vandeniu. Dirbant su švariu vandeniu padidėja jo produktyvumas ir vandens siurbimo greitis. Todėl šie siurbliai labai populiarūs buityje. Įprastu režimu jie naudojami vandens tiekimui, daržų, sodo lysvių laistymui, baseino drenažui. O avariniu režimu jie tinka atlikti labai sunkius darbus – nusausinti žemės sklypą, pašalinti vandenį iš apsemto rūsio, šulinio, ištraukti vandenį po potvynio.