Santechnika bei vandentiekis yra dvi labai visiems aktualios temos. Turbūt nerasime žmonių, kurie savo dabartiniame būste nėra susidūrę su kokia nors vandentiekio ar santechnikos problemėle. Jeigu ta problema yra maža, ją išspręsti galbūt ir nereiks didelio mokslo ar įrankių. Tačiau, jeigu bėda didesnė, gali nutikti ir taip, kad be santechniko pagalbos neišeis mėgautis dušu arba atsigerti vandens iš krano. Suprasdami kaip smarkiai tos problemos erzina kiekvieną iš mūsų, mes paruošėme trumpą, bet tikimės, kad informatyvų straipsnį apie tai, kaip jums išspręsti namuose kylančias dažniausias vandentiekio ir santechnikos problemas.
Varvantis čiaupas
Tai turbūt yra dažniausiai sutinkama ir bene labiausiai erzinanti vandentiekio sistemos problema. Čiaupas varva, lašeliai kapsi ir, rodos, laukia kol jūs išsiprovokuosite. Tenka pripažinti, tai tikrai nervina, tačiau problema dažniausiai yra susijusi su maišytuvo arba tarpinių senumu bei sandarumo nebuvimo. Matote, maišytuvo viduje yra ne viena tarpinė, gumelė, sklendė bei įvairios kitos detalės, kurios, laikui bėgant susidėvi. Jeigu gumelė nudyla, įplyšta, o jungiamosios detalės aplūžta, galite tikėtis nuolatinio kapsėjimo bei net varvėjimo. Geriausiu atveju jus tai tik erzins, blogiausiu – vandens sankaupa susidarys ten, kur jos nenorite ir pažeisite baldus arba užliesite savo ar kaimynų būstą.
Atnaujinkite vandens filtrą
Apie reikalingą filtro keitimą byloja keletas dalykų:
- Iš čiaupo bėgantis vanduo įgavo keistą, tarsi geležį menantį poskonį;
- Iš čiaupo bėgantis vanduo pakeitė spalvą, tapo rusvas, gelsvas;
- Pastebėjote, kad arbatinukas arba skalbimo mašina ėmė labai greitai kalkėti;
Vandens filtrai yra būtent ta vandentiekio sistemos dalis, kuri neleidžia pro čiaupą bėgti įvairioms nuosėdoms, priemaišoms, nešvarumams. Jie taip pat sulaiko įvairias nuodingas medžiagas, metalus, išgrynina vandenį ir saugo jūsų sveikatą. Kas 8-12 mėnesių galite užmesti akį į savo būstą aptarnaujančio vandens filtro būklę. Jeigu jis – skaidrus bei švarus – nieko daryti nereikia, tačiau, jeigu pastebėjote, jog jis pageltonavo arba labai smarkiai pakeitė išvaizdą, jį nedelsiant reikia pakeisti.
Varvantis klozetas
Jeigu kalbame ne apie lauko tualetą, tai mūsų namuose esančių klozetų ir unitazų inžinerija bei konstrukcija yra gerokai sudėtingesnė nei galėtumėte pagalvoti. Visų pirma, nuleidimo bei bakelio mechanizmai yra gana sudėtingi. Tam tikras dalis dažniausiai nėra sunku pakeisti, tačiau daugybės dalių pakeitimas ar remontas bus sunkus, varginantis arba net bevaisis. Varvantis klozetas dar nėra galutinis nuosprendis remontui. Pradėti reikėtų nuo to, kad „prisuktumėte“ vandenį, tekantį į unitazą. Ištuštinus bakelį, vėl prileiskite jį vandens. Jeigu problema kartojasi, tai gali reikšti, jog sulūžo, sugedo arba užsikimšo kažkuri iš detalių. Čia jau tikriausiai prireiks santechniko arba nagingo kolegos pagalba. Bet kokiu atveju tai gali reikšti ir tai, kad teks pirkti naują unitazą, nebent varvantys ir kapsintys lašai jums netrukdo.
Susilpnėjusi vandens srovė
Tokiai problemai paprastai paaiškinti nereikia didelio mokslo. Dažniausiai visos paieškos atves jus į vamzdyną, kur rasite šiukšles, purvą ar kitas apnašas, kurios užkemša vandentiekio vamzdį ir trukdo tekėti srovei. Čia jau būtinos santechninės žinios, nebent norite viską sugadinti arba gerokai apsitaškyti…