Apie hialurono rūgštį pradėta kalbėti praėjusio amžiaus pabaigoje, kai pasirodė pirmosios „grožio injekcijos“ su šios medžiagos pagrindu pagamintais preparatais. Jos savybių rezultatas – neįtikėtinas jauninantis ir gaivinantis poveikis. Šiandien tai galima pasiekti be kosmetologo pagalbos.
Kas yra hialurono rūgštis?
Šio polisacharido yra kiekviename gyvame organizme. Hialurono rūgštis buvo atrasta 1934 metais akies stiklakūnyje. Taip pat jo yra nervų sistemos audiniuose, kauluose ir sąnariuose, intraartikuliniame skystyje, širdies vožtuve, visuose žmogaus organizmo biologiniuose skysčiuose. Apie 50% visos organizme esančios hialurono rūgšties yra koncentruota odoje.
Ši medžiaga organizme sintetinama nuolat, tačiau bėgant metams jos gamyba mažėja. Jau po 25 metų mūsų pačių hialurono rūgšties atsargos pradeda palaipsniui mažėti, ji gaminasi vis lėčiau. Dėl gyvybę teikiančios drėgmės trūkumo oda, kaip ir visi kiti organai, pradeda senti.
Naudingos savybės veido odai
- Hialurono rūgštis turi savybę pritraukti ir sulaikyti (surišti) vandenį ir taip suteikti elastingumo odai ir ją akivaizdžiai sustiprinti;
- Patekusi į epidermio paviršių, suformuoja plėvelę, kuri neleidžia išgaruoti drėgmei ir tuo pačiu apsaugo nuo agresyvių aplinkos veiksnių;
- Hialuronas padeda sintetinti tokius svarbius odos komponentus, kaip kolagenas ir elastinas. Jų gamyba pradeda lėtėti sulaukus 25 metų – iš dalies dėl hialurono rūgšties trūkumo.
- Hialurono rūgštis palaikydama odos drėgmę padeda sukurti audinių regeneracijos ritmą. Oda tampa gaivi, išsilygina raukšlės, išnyksta blyškumas.
Taikymas kosmetikoje
Užtepus lokaliai, hialurono rūgštis pasižymi ryškiomis drėkinamosiomis savybėmis, tačiau didelis molekulių dydis neleidžia jai prasiskverbti giliai į odą. Šiuo atžvilgiu naudojama mažos molekulinės masės, arba fragmentuota, hialurono rūgštis, tai yra jos suskaidytos molekulės, jų fragmentai, pavyzdžiui, veido serumai, kurių galima rasti shopmesoderma.eu. Jie greičiau, lengviau ir giliau prasiskverbia į epidermį ir pradeda veikti.
Daugiafunkcis serumas padidina hialurono rūgšties kiekį odoje 30%. Jis vienu metu būna trijų formų:
- didelės molekulinės masės, tai yra pilnaverčių molekulių pavidalu, kurios lieka ant odos paviršiaus, neleidžiančios išgaruoti drėgmei;
- suskaidytas, kuris gali prasiskverbti į epidermį ir išlaikyti drėgmę gilesniuose odos sluoksniuose;
- inkapsuliuotas: derinamas su polimerizuotu fosfolipidu ir įdėtas į mikrokapsules, kad sustiprintų drėkinamąjį poveikį.