LVK prezidento V. Sutkaus teigimu, kad būtų įgyvendinti aplinkosaugos strategijos tikslai ir siekiai, būtini veiksmai ne tik ES ir tarptautiniu lygmeniu, bet ir nacionaliniu. Dalis verslo iniciatyvų turi būti skirti remti perėjimą prie technologijų, kurios išskiria mažai anglies dioksido į aplinką, didinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą, modernizuoti transporto sektorių ir skatinti energijos vartojimo efektyvumą.
Pasak LVK prezidento V. Sutkaus, verslo indėlis yra itin svarbus, siekiant įgyvendinti pasaulinius aplinkosaugos tikslus. Pagrindiniai 4 būdai, kuriais privatus sektorius šiuo metu kovoja su klimato kaita visame pasaulyje:
Išmetamų teršalų mažinimas
2015 m. Pasaulinių išteklių institutas pranešė, kad 80 proc. iš 500 didžiausių bendrovių nusistatė tikslus sumažinti klimato atšilimą sukeliančių teršalų lygį. Pavyzdžiui, kompiuterinių technologijų kompanija „Dell“ iki 2020 m. pažadėjo 50 proc. sumažinti dėl savo įrenginių ir logistikos procesų išsiskiriančias dujas, kurios sukelia šiltnamio efektą.
Energijos vartojimo efektyvumas
Verslo sektoriai suvartoja apie pusę viso pasaulio elektros energijos. Didindamos energijos produktyvumą, įmonės gali tiek sumažinti savo poreikius, tiek reikšmingai prisidėti prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo. EP100 yra pasaulinė tarptautinių įmonių iniciatyva, kuria ketinama dvigubai padidinti energijos našumą. EP100 iniciatyvos dalimi yra svarbiausios įmonės, pradedant Švedijos tarptautinių drabužių tinklu „H&M“ ir baigiant „Mahindra & Mahindra“, didžiausiu pasaulyje traktorių gamintoju.
Moksliniai tyrimai ir darni plėtra
Niujorke (JAV) įsikūrusi organizacija „Sidewalk Labs“ dirba su miestų administracijomis ir stebi jų transporto eismo judėjimą bei analizuoja kaip naudojantis pažangiomis internetinėmis technologijomis galima būti išspręsti vietų, kuriose susidaro didžiausios eismo spūstys, problemas. Kompanija „ExxonMobil“ kasmet išleidžia 1 milijardą JAV dolerių energijos intensyvumo tyrimams, siekdama kurti novatoriškas technologijas, kurios skatintų energijos vartojimo efektyvumą, mažintų išmetamų teršalų kiekį ir užtikrintų mažesnį anglies dioksido išsiskyrimą į aplinką.
Klimato kaitos stabdymo finansavimas
Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) skaičiuoja, jog per artimiausius 15 metų kasmet reikės investuoti po 6,9 trilijonus JAV dolerių, kad būtų pasiekti Paryžiaus susitarimu numatyti infrastruktūriniai poreikiai ir vidutinis pasaulinis temperatūros kilimas išlaikytas žemiau 2° pagal Celsijų ribos. Kol kas vyriausybės šiam reikalui paskyrė metinę 100 milijardų JAV dolerių sumą. Svarbu yra tai, kad klimato kaitos stabdymą noriai finansuoja privatus sektorius. Pavyzdžiui, 2015 metų gruodžio mėnesį „HSBC“ bankas surinko 500 milijonų eurų žaliųjų obligacijų, o 2016 metais įsipareigojo skirti 1 milijardą JAV dolerių „žaliesiems“ projektams.
Lietuvos verslo konfederacijos informacija