Lietuvoje reikia sąmoningų, gerų mokytojų. Turime išsikelti tikslus – viena didžiausių bėdų yra ta, kad nežinome kur einame“, – sakė UAB „Vaikystės sodas“ įkūrėja ir generalinė direktorė dr. Austėja Lansbergienė Alytaus ekonomikos forume.
Paklausta, ko reikia Lietuvai siekiant išauginti talentingą patriotą, A. Lansbergienė teigė, kad kalbant apie švietimo planus svarbu žinoti, ko norime. „Norime būti akademiškai pažangi valstybė ar, kad mūsų vaikai būtų laimingi? Reikia numatyti vizijas, kokią Lietuvą norime matyti. Švietimo reformoms reikia 15 metų, kad rezultatai būtų pastebimi. Užsibrėžtus tikslus galėsime lengviau ateityje juos įvertinti ir pamatyti, ar galime jais džiaugtis“, – kalbėjo A. Lansbergienė.
„Verslo įsitraukimas į ugdymo procesą visuose lygmenyse“, – kaip vieną svarbiausių tikslų švietimo sistemoje įvardijo Socialinio verslumo mokyklos įkūrėjas ir LJA Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas. Jo teigimu verslumo skatinimas svarbus kiekvieno jauno žmogaus asmeniniam tobulėjimui. „Jaunų žmonių verslumas turi būti ugdomas, ne todėl, kad jie visi taptų verslininkais, verslo lyderiais, tačiau dėl to, kad suprastų, kaip vyksta tam tikri procesai, įgautų pasitikėjimo savimi ir drąsiai žengtų karjeros keliu“, – sakė D. Vasiliasukas.
Efektyvaus organizacijų ir verslo valdymo tema Alytaus ekonomikos forume pranešimą skaitęs „OVC Consulting“ valdybos pirmininkas dr. Virginijus Lepeška taip pat pritarė verslo ir mokinių ugdymo apjungimo procesui. Jo teigimu atskaitos taškas yra miesto gerovė, ją sukūrus galima galvoti apie švietimo planus. „Alytuje yra dvi kryptys: aiškus supratimas, kokia pramonė čia gali egzistuoti, kokios įmonės turėtų čia kurtis. Kuomet tai būtų suformuota, tada būtų galima kelti uždavinius ugdymo įstaigoms. Antroji kryptis – jaunimo verslumo ugdymas, pradedant nuo pradinių klasių. Kryptys aiškios, reikia galvoti, kaip jas įgyvendinti“, – sakė „OVC Consulting“ valdybos pirmininkas dr. Virginiju Lepeška
Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija