Vis dažniau išgirstame kalbų, kad rudenį sulauksime antrosios korona viruso bangos. Specialistai tvirtina, kad karantinas vėl bus įvestas spalio mėnesį. Daugelis merginų pirmojo karantino metu negalėjo pasidaryti įvairių grožio procedūrų, tad teko jas atlikti namuose. Ypač didelis galvos skausmas buvo gelinis manikiūras, kurį pasidariusios merginos, vėliau turėjo sukti galvą kaip jį nusiimti. Tad pateikiame keletą grožio patarimų ir sprendimų, kuriais galėsite pasinaudoti namuose.
Kaip pašalinti gelį?
- „Pašiauškite” nagų lako paviršių stambia dilde. Tokiu būdu nagų lako valymo priemonė geriau prasiskverbs į gelinį nagų laką ir jį pašalins.
- Sudrėkinkite vatos diskelį nagų lako valymo priemone su acetonu. Prispauskite vatą prie nago.
- Pirštą apvyniokite gabaliuku folijos. Taip nagų lako valymo priemonė neišgaruos. Palaikykite 15 minučių.
- Po 15 minučių lakas jau turėtų būti atsiskyręs nuo nago ir lengvai nusivalyti su vatos diskeliu. Jei nepavyko – pabandykite laką atstumti mediniu manikiūro pagaliuku.
- Papildomas žingsnis. Jei po 15 minučių nagų lakas dar sunkiai pašalinamas – iš naujo suvilgykite vatos diskelį acetonu ir palaikykite suvyniotą į foliją dar penkias minutes.
Štai su šiais žingsneliais nagų priauginimas geliu greitai bus pašalintas!
Depiliacija namuose
Depiliacija vašku tinkamiausias kojų, rankų ir bikinio zonai depiliuoti. Tiek karštu, tiek šaltu preparatu plaukeliai išraunami kartu su svogūnėliais bent 4 savaitėms. Ilgainiui atauga retesni ir minkštesni plaukeliai. Tai išties patogus būdas depiliuotis namuose, tačiau dažnu atveju moterys bijo sau nuplėšti vašką, todėl pasitelkite į pagalbą draugę, seserį ar net vyrą.
Ką būtina žinoti prieš depiliuojant vašku?
- prieš pradedant procedūrą oda turi būti švari ir sausa;
- vašką reikia tepti plaukelių augimo kryptimi, o nuplėšti prieš augimo kryptį;
- po depiliacijos visada lieka vaško likučių, juos lengviausiai pašalinsite specialiu aliejuku arba kremu, tuo pačiu ir nuraminsite sudirgusią odą;
- po depiliacijos pasistenkite nesimaudyti ežere, baseine, vonioje, jūroje;
- tą pačią dieną pasistenkite nesilepinti saulės ar soliariumo spinduliais;
- po depiliacijos odą galima patepti specialiu losjonu, kurio poveikis prailgina plaukelių ataugimo laiką;
Plaukų dažymas namuose
Nusprendus dažyti plaukus namuose, pirmiausia, reikėtų juos tinkamai paruošti. Kirpėjos pataria, kelias dienas iki plaukų dažymo procedūros pasidaryti maitinančią plaukų kaukę. Taip pat labai svarbu bent dieną iki dažymo neplauti plaukų, o plaukų dažymą atlikti tik ant sausų plaukų. Tokiu būdu atlikta procedūra bus kur kas kokybiškesnė.
Iš tiesų, dažant plaukus namuose, svarbiausia laikytis visų instrukcijų, kurios nurodytos ant dažų pakuotės. Instrukcinio lapelio turinio neskaitymas ir nesilaikymas – dažnos klaidos, kurias daro namuose plaukus dažančios moterys.
Norint plaukų spalvą išlaikyti kuo ilgiau, po dažymo reikėtų naudoti dažų pakuotėje esantį plaukų balzamą. Plaukų dažai paveikia galvos odą bei plaukus. To išvengti neįmanoma. Štai kodėl 2 savaites po plaukų dažymo yra reikalinga speciali plaukų bei galvos odos priežiūra. Plaukus reikėtų trinkti tik dažytiems plaukams skirtais šampūnais ir kondicionieriais, vengiant specialių šampūnų, tokių kaip, nuo pleiskanų, niežulio, nes tokie šampūnais stipriai išblukina plaukų spalvą.
Veido valymas namų sąlygomis
Veido valymas yra vienas iš svarbiausių odos priežiūros veiksmų. Norint veidą išsivalyti namuose Jums reikėtų vadovautis šiais žingsniais:
- Jei nenaudojate kreminės pudros, veidui nuprausti pakanka paprasto vandens iš čiaupo. Jei naudojate makiažą, vandens neužteks. Pudrą, makiažą ir nešvarumus lengvai, bet švelniai nuplauna prausiamasis gasulo molis.
- Šveitimas. Šią procedūrą rekomenduočiau atlikti 1 kartą per savaitę. Vienas geriausių natūralių šveitiklių, kurį galima pasidaryti namuose Jums reikės:
- 0,5 puodelio medaus;
- 0,5 puodelio rud. Cukraus;
- 1 šaukšto kokosų aliejaus;
- 1 lašo Jūsų mylimo eterinio aliejaus (nebūtina).
Gaminimas:
Visas sudedamąsias dalis supilkite į bendrą indą ir kruopščiai išmaišykite. Šveitiklį tepkite ant veido ir masažuojamaisiais judesiais įtrinkite jį į odą. Vėliau veidą nusiplaukite šiltu vandeniu ir švelniai nusišluostykite rankšluosčiu.
- Giluminis odos valymas. Šį būdą reikia naudoti jei pastebite ant veido inkštirus, užsikimšusias poras.