Iš pradžių perkančiosios organizacijos labai atsargiai naudojosi elektronine centralizuotų viešųjų pirkimų sistema, nes ji keitė įprastą nusistovėjusią tvarką, kai pačios įstaigos vykdė šiuos pirkimus. Pasigirsdavo nuogąstavimų, neva, centralizuotai įsigyjamų prekių ir paslaugų kokybė yra prastesnė ir kainos didesnės, lyginant su pačių perkančiųjų organizacijų įvykdytais pirkimais.
„Prisimenant centralizuotų viešųjų pirkimų per CPO LT pradžią, reikia pasakyti, kad daugiausiai kritikos mūsų sukurtam elektroniniam įrankiui išgirsdavome iš tų, kurie net nebuvo pabandę juo pasinaudoti, tačiau laikėsi išankstinės nuostatos, kad perkant elektroniniame kataloge jie ne tik nesutaupo, bet ir moka brangiau, – sako CPO LT direktorius R. Černiauskas. – Ūkio ministerija 2015 m. birželio 29 d. patvirtino valstybės sutaupymų dėl viešųjų pirkimų vykdymo per viešosios įstaigos CPO LT elektroninį katalogą apskaičiavimo metodiką. Remdamiesi ja, galime tiksliai apskaičiuoti mūsų administruojamo centralizuotų viešųjų pirkimų įrankio naudą Lietuvos biudžetui.“
Išanalizuoti bei pagal Ūkio ministerijos patvirtintą metodiką paskaičiuoti 2016 metų perkančiųjų organizacijų įvykdytų pirkimų per CPO LT elektroninį katalogą administraciniai ir finansiniai sutaupymai džiugina. Jeigu viešojo sektoriaus ir savivaldos institucijų perkančiosios organizacijos visų joms reikalingų prekių, paslaugų ir darbų įsigijimo viešuosius pirkimus vykdytų savarankiškai, reikėtų papildomai net kelių tūkstančių specialistų.
Centralizuotų viešųjų pirkimų privalumas yra tas, kad prekės negali būti siūlomos brangiau, nei nurodė pardavėjai, tapdami elektroninio katalogo tiekėjais.
Kita vertus, perkančiosios organizacijos taip pat gali nurodyti maksimalų biudžetą, o vykstant atnaujintam varžymuisi, elektroninė sistema vertina tik tuos tiekėjų pasiūlymus, kurie atitinka ar yra mažesni už šį pasiūlymą.
Tokiu būdu, dėl tiekėjų konkurencijos perkančiosioms organizacijoms pavyksta įsigyti joms reikalingas prekes pigiau, nei jos planavo. Per 2016 metus vien tik tuose pirkimuose, kuriuose buvo nurodytas maksimalus biudžetas, buvo sutaupyti net 35 mln. 590 tūkst. 905 eurai nuo numatytos pirkimo vertės.
Per 2016 metus bendra valstybės sutaupymų vertė dėl centralizuotų viešųjų pirkimų vykdymo per CPO LT elektroninį katalogą yra 243 mln. 518 tūkst. 325 eurai. Kaip pažymi CPO LT direktorius R. Černiauskas, ši suma tikrai įspūdinga, nes jos pakaktų įstaigai išlaikyti apie 400 metų.