Žvejyba yra vienas iš dažniausiai sutinkamų lietuvių vyrų hobių. Tiesa, kategorizuoti žvejybą tik kaip vyrišką pramogą būtų kiek neteisinga, nes žvejoti mėgsta ir moterys. Nors jos tą daro rečiau, bet daro, todėl šis gidas bus skirtas abiejų lyčių žvejams. Juk nuo lyties laimikio dydis, nepriklauso. Taigi, vadovaudamiesi tokiomis idėjomis pereikime prie to, ko reikės arba kas pravers žmogui, norinčiam pradėti žvejybą. Tai nebus gidas, skirtas jau ilgamečiams žvejams, o besinaudodami www.b-a.eu žvejybos prekių pasiūla, padėsime jums išsirinkti .
Meškerė
Meškerių tipų yra aibė. Patys populiariausi yra:
- Spiningai – meškerės tipas pritaikytas žvejybai su dirbtiniu masalu, tačiau pasižymi pakankamai universaliomis savybėmis.
- Jūrinės meškerės – meškerės, kurios naudojamos pajūrio žvejų, kadangi tvirta konstrukcija bei kitos kompozicinės medžiagos užtikrina, jog srovės per daug neblaškytų.
- Plūdinės meškerės – nepaprastai lengvos, ilgos bei patogios ir universalios meškerės. Jos tinka ir pradedančiajam, ir patyrusiam žvejui.
- Dugninės meškerės – vienas populiariausių žūklės būdų – dugninė žvejyba. Būtent šiam žūklės tipui ir skirtos dugninės meškerės. Jos gali būti naudojamos kone visuose vandens telkiniuose, o ir varijuoti bei keisti įvairius dalykus galima, kad pavyktų prisitaikyti prie telkinio gylio, ten esančių žuvų t.t.
- Teleskopinės meškerės – galima jas pavadinti modulinėmis meškerėmis. Teleskopinės meškerės išsitiesia ir gali būti pakankamai ilgos, kad būtų galima žvejoti nuo kranto arba pasiekti didesnį tolį.
Masalas
Masalas yra skirtas privilioti žuvį. Tai, kokį masalą pasirinksite – darys tiesioginę įtaką tam, kokią žuvį pagausite. Vienoms patiks kirmėlės, kitos pakibs ant „blizgės“ – netikros žuvies, trečioms galima palikti mažą pagautą žuvytę.
Masalą galima skirstyti į augalinį ir plėšrių žuvų racioną. Čia jau aiškinti ir pasakoti yra labai daug, todėl turėtumėte pasidomėti tuo, kas jus dominančiame telkinyje gyvena.
Plūdės
Plūdė yra tas virš vandens kyšantis daiktas, kuris parodo žvejui, kad „kimba“. Gera plūdė sumažins tikimybę, kad žuvis pabėgs, o ryški plūdė padės pastebėti laimikį net tolimu atstumu.
Yra ne viena plūdės rūšis. Vienos bus pritaikytos sekliai, kitos žvejybai giliame vandenyje.
Valas
Retai kas iš pradedančiųjų žvejų žinos apie valo svarbą. Prastas valas plyšta, neplūduriuoja arba skęsta, kiti tinka sūriam arba gėlam vandeniui ir taip toliau. Valas bus svarbus tam, kad žvejyba vyktų kokybiškai ir sėkmingai. Galima skirti šešis valo tipus (pintus, monofilamentinius, pavadėlinius, muselinius, iš PE bei fluorokarboninius).
Sūriame vandenyje (jūrinėje žvejyboje) geriau bus plonas valas, gėlo vandens – storesnis. Pradedantiesiems žvejams labiausiai tinka monofilamentinis variantas, nes tai nebrangus bei gana patikimas pasirinkimas, tik ne ilgaamžis. Visgi didesnių žuvų žvejybai net ir pradedančiajam žvejui vertėtų darytis tvirtesnio – pinto arba iš PE pagaminto valo.
Apranga
Geri žvejai ne tik tie, kurių meškerė didžiausia ar moderniausia. Geras žvejys žino, kad reikia botų, pripučiamos liemenės, kepurės, kitų aprangos ir saugumo detalių.
Botai leis nebijoti drėgmės ir vandens bei tiesiog bus praktiškas avalynės pasirinkimas. Pripučiama liemenė yra būtina, jeigu žvejojate su valtimi arba jūroje, na, o kepurė leis neperšlapti ir neperšalti galvai, kad nesusirgtumėte. Kitus dalykus jau galite rinktis pagal save, bet žvejyba tik su tapkėmis ir marškinėliais nebus rimta žvejyba, tai tik laiko praleidimas, bet ne rimtas hobis.