Trakų viešojoje bibliotekoje kovo 30 dieną „Migruojantis kinas“ lankytojus nemokamai nukėlė į gražiausią Lietuvos kampelį Nidą ir supažindino su Dėde ir Roku. Bibliotekoje vyko susitikimas su režisieriumi Justinu Krisiūnu ir jo filmo „Dėdė, Rokas ir Nida“ peržiūra.
Justinas Krisiūnas – trisdešimtmetis režisierius, kuris baigęs studijas Klaipėdoje, grįžo į savo gimtąjį miestą Rokiškį ir tapo Jaunimo teatro vadovu. Nepasitenkinęs vien teatru, jis visas savo lėšas investavo į pilnametražį, pirmąjį savo filmą „Emigrantai“, kuriame vaidino ne tik Rokiškio jaunimas, bet ir garsūs Lietuvos aktoriai. „Emigrantų“ režisieriui to nepakako ir jau netrukus žiūrovus pasiekė nauja jo filmo „Dėdė, Rokas ir Nida“ premjera.
Puikiai debiutavęs režisierius susitikimo metu pasidalino ateities planais. Pasakojo, kad šiuo metu kuria rimtą meilės istoriją su komedijos elementais. Taip pat kūrėjas pasakojo apie filmo „Dėdė, Rokas ir Nida“ užkulisius, dalinosi patirtimi kaip atrenka aktorius, kokiomis sąlygomis filmuoja, su kokiais iššūkiais susiduria.
Dėdė, Rokas ir Nida – tai pilna nuotykių romantinė komedija, kurios veiksmas prasideda Rokiškyje ir toliau tęsiasi Nidoje. Čia gyvena dėdė Gintaras, buvęs vienas geriausių Baltijos šalių buriuotojų, kuris po nelaimingo atsitikimo jūroje atsiribojo nuo jos, buriavimo ir paties savęs. Tačiau jo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai vieną dieną Gintaras sulaukia brolio skambučio. Brolis prašo vasarai priimti sūnėną Roką, kuris, anot jo, yra pasukęs gyvenimo klystkeliais. Jauną vaikiną Roką iš Rokiškio filme įkūnijo žymus akordeonistas Martynas Levickis. Išsiųstas reabilituotis pas dėdę, kurį vaidino Arūnas Storpirštis, jis įsimyli žavią merginą Justę, kurią vaidina Justė Zinkevičiūtė.
Juostoje nusifilmavo ir daugiau profesionalių aktorių. Tarp jų – Sakalas Uždavinys, Džiugas Siaurusaitis, Arūnas Sakalauskas, Airida Gintautaitė, Andrius Žebrauskas, Simonas Storpirštis, vaidmenį juostoje sukūrė ir kultūristas Andrius Pauliukevičius.
Šiltas susitikimas buvo baigtas intriga, kad aktoriaus A. Storpirščio ir režisieriaus J. Krisiūno ateities planuose yra filmas Trakuose. Laukiame šių idėjų išsipildymo ir kitų susitikimų su jaunaisiais kūrėjais, kurie tampa ne tik puikiu pavyzdžiu Trakų jaunimui, bet ir kūrybos įkvėpimo vaisiumi, skatinančiu tobulėti ir nestovėti vietoje.
Trakų viešoji biblioteka kviečia aktyviai dalyvauti projekto veiklose. Džiaugiamės, kad filmo peržiūros pritraukia vis daugiau jaunimo ir senjorų susidomėjimo. Visą informaciją apie artėjančius renginius sekite bibliotekos facebook‘o paskyroje ir internetinėje svetainėje www.trakubiblioteka.lt
Projekto „Migruojantis kinas“ rėmėjai Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Bilo ir Melindos Geitsų fondas ir Trakų rajono savivaldybė, partneriai – Trakų kultūros rūmai, Trakų istorijos muziejus, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centras, Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras, Bendruomenė „Santalka“, informaciniai partneriai – Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“, Trakų ir Elektrėnų krašto laikraštis „Galvė“, internetinės svetainės www.dainavosgidas.lt , www.trakai.lt, www.trakietis.lt ir www.trakai-visit.lt
Meida Vitovičiūtė
Trakų viešosios bibliotekos vyr. metodininkė