Ansamblių vakaras „Koks gražus tavo vardas gimtine“ – tai pati margiausia Moksleivių dainų šventės dalis, pats judriausias ir linksmiausias Dainų šventės renginys. Į Kalnų parką susirinkę per penkis tūkstančius dalyvių ir šoka, ir groja, ir dainuoja, ir žaidžia. Kiek stilių, kiek žanrų, kiek tautosakos perliukų čia galima išgirsti ir išvysti. Kone visiems Lietuvos kampeliams čia atstovauja tai daina, tai sutartinė, tai šokis ar žaidimas. Dainos ir sutartinės dažniausiai atliekamos tarmiškai, o pritaria dainorėliams didžiulis būrys įvairiausiais liaudies instrumentais grojančių muzikantų. Čia buvo galima pamatyti ir išgirsti net ir labai senų kūrinių, ištrauktų iš močiučių ir promočiučių skrynių. O dalyvių kostiumai? Tikras tautinių drabužių ir spalvų paradas; karūnos, sijonai, prijuostės, sermėgos, naginės, klumpės – tik Ansamblių vakare galima pamatyti šitokį mūsų protėvių aprangos grožį, šitokią autentiką; tai – tikras gyvas liaudies meno muziejus po atviru dangumi. Repertuare ne tik seni ir populiarūs, jau įsitvirtinę tautiniam ansamblių judėjime kūriniai, bet ir daug naujų, tik šiam Ansamblių vakarui parašytų kūrinių.
Ansamblių vakaro vadovas, scenarijaus autorius ir vyriausiasis režisierius bei choreografas Vytautas Buterlevičius džiaugiasi, kad „tautinį meną jaunimas išpažįsta ne tik entuziastingai, atsakingai, bet ir su didele meile“.
Liepos 9 d. 22 val. į baigiamąjį Lietuvos moksleivių dainų šventės koncertą Kalnų parke susirinko per 5 tūkstančius dalyvių, kurie ir šoko, ir grojo, ir dainavo, ir žaidė. Ansamblių vakaro „Koks gražus tavo veidas, gimtine“ metu buvo galima išgirsti ne tik Leonido Moisejenkos sukurtą „Linksmąjį maršą“, kurį dirigavo liaudiškų kapelų vyr. vadovė Rima Moisejenkienė, bet ir jaunąją kompozitorę, smuikininkę ir dirigentę Dianą Moisejenkaitę, kuri dirigavo savo sukurtą „Navatną polka“ bei drauge su kitais muzikantais atliko savo aranžuotą alytiškio Alberto Antanavičiaus dainą „Gimnazistai”. Šią dainą visi dalyviai ir mokytojai pripažino kaip pačią sunkiausią bei gražiausią ansamblių vakaro dainą.
Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ net 113 dalyvių grojo, šoko ir dainavo šioje nuostabioje šventėje, kuri vyko jau 8-ąjį kartą. Moksleivių dainų šventė prasidėjo liepos 4 dieną. Šventėje dalyvavo per 22 tūkst. mokinių. Lietuvos moksleivių dainų šventės pradėtos rengti 1964 metais. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 metais įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ informacija