Balandžio 15 d. būrys entuziastingai nusiteikusių gimnazistų dalyvavo Alytaus ekonomikos forumo socialinio verslo dirbtuvėse.
Prasmingai uždirbti pinigai – tai naujos kartos motyvacija, todėl moksleiviai buvo kviečiami pagalvoti, kaip sukurti sėkmingą socialinio verslo modelį ir, pasitelkiant verslo principus, spręsti socialines Alytaus problemas. Susibūrę į šešias grupes moksleiviai startavo visa savo kūrybine galia ir kūrė unikalų socialinio verslo modelį. Ekspertų komisija išrinko dvi geriausias socialinio verslo idėjas: „Eko-so“ (komandos nariai Domas Arbačiauskas, Titas Stravinskas, Gustė Berankytė, Markas Ąžuolas, Eimantas Kiguolis, Liliana Baranauskaitė) ir „Ratu“ (komandos nariai: Ugnė Bieliauskaitė, Smiltė Pavilonytė, Lina Žaliaduonytė, Paulina Jacionytė, Gabrielė Juozapavičiūtė, Roberta Buinickaitė). Šioms komandoms teko netradiciniai prizai.
Grupė „Eko-so“ nusprendė, kad į ekonominį gyvenimą reikia integruoti senelius, kurie jaučiasi vieniši ir skurdžiai gyvena. Jie sugalvojo duoti tokiems seneliams sėklų, padėti jiems ūkininkauti, o paskui iš jų nupirkti ekologiškas daržoves ir parduoti jas savo parduotuvėje. Ir tai – ne vienintelė vertė, kurią jie sukurtų visuomenei: jie taip pat įdarbintų neįgaliuosius ir skatintų sveiką gyvenseną. Ši komanda buvo apdovanota „Swedbank“ įsteigtais prizais, taip pat jiems suteikta Lino Plitnyko, „Swedbank“ atstovo Alytuje, mentorystės galimybė toliau vystant savo socialinio verslo modelį.
Antrosios vietos nugalėtojai, komanda „Ratu“, sprendė vaikų iš asocialių šeimų užimtumo problemą. Komandos narės teigė, kad „daugelis vaikų turi talentą, bet neturi pažinčių ir galimybių dalyvauti neformaliajame ugdyme. Mes profesionaliai organizuotume renginius, o vaikus įdarbintume pagal jų turimus gebėjimus. Jie ne tik užsidirbtų, bet ir gautų patirties, plėstų savo pažinčių ratą. Gautą pelną investuotume į jų neformalųjį ugdymą. Siūlome naudą ne tik jiems, bet ir mūsų klientams, kuriems siūlytume suorganizuoti renginius, taigi nauda eitų ratu”. Antrosios vietos nugalėtojams suteikta galimybė susitikti su Alytaus miesto vicemeru Tautvydu Tamulevičiumi aptarti savo socialinio verslo modelio vystymą.
Jaunimo verslumas – tai jauno žmogaus požiūris, įgūdžiai ir žinios, kurie leidžia atpažinti galimybę kurti pridėtinę vertę (tiek socialinę, tiek ekonominę), ir veiksmai, skirti šiai galimybei panaudoti. Tikimės, kad pasitelkus gimnazistų verslumą ir profesionalų mentorystę, sukurtos idėjos taps realybe.
Ekonomikos ir verslumo mokytoja Rūta Mockevičienė