Šiais laikais įsivaizduoti kasdienybę be automobilio yra praktiškai neįmanoma – juo keliaujame į darbą, parduotuvę ir atostogauti. Nors automobilis yra labai naudingas pagalbininkas gyvenime, už šį komfortą tenka atitinkamai sumokėti – tūkstančiai eurų perkant automobilį yra tik išlaidų pradžia, nes ilgainiui jo išlaikymas gali perlipti paties automobilio kainą, o kai kuriais atvejais tai gali įvykti itin greitai.
Gera žinia, kad automobilio išlaikymas gali būti žymiai pigesnis – tam reikia šiek tiek atsakingumo ir atidumo. Štai penki patarimai norintiems sumažinti automobilio išlaikymo kainą.
Pasvarstykite apie mažesnį automobilį
Neretai žmonės, ypač lietuviai, mėgsta važinėti automobiliais, kurie nėra skirti “jų kišenei”. Ekspertų teigimu, finansinių įsipareigojimų turintis žmogus turėtų pirkti automobilį, kurio kaina neviršija trijų mėnesių atlyginimo. Tai reiškia, jeigu uždirbate 2000 eurų per mėnesį, tai saugiausias sprendimas būtų neperlipti 6000 eurų kainos perkant automobilį. Tačiau, netgi šios taisyklės besilaikantys vairuotojai neretai perka senus, bet prabangius automobilius, kurių išlaikymas itin brangus.
Jeigu pastebėjote, kad jūsų vairuojamas automobilis jums per didelis, galite gerokai sumažinti eksploatacines išlaidas pasirinkdami mažesnį modelį. Jis ne tik turėtų kainuoti pigiau, bet ir užtikrinti mažesnes degalų sąnaudas, pigesnį draudimą, detales bei taršos mokestį, lengviau atliekamus remonto darbus.
Nepraleidinėkite techninio aptarnavimo
Nemažai vairuotojų mano taupantys pinigus atidėliojant automobilio techninį aptarnavimą. Turbūt kiekvienas žinote, kad variklio alyvą reikia keisti kas 10-15 tūkst. kilometrų, tačiau reguliariai keisti reikia ir visus filtrus, diržus ir netgi tokius skysčius kaip antifrizas, stabdžių skystis ir t.t. Taigi, sekite automobilio aptarnavimą ir nuvykite patikrai laiku. Kokybiška alyva suteikia varikliui ilgaamžiškumo, laiku keičiamas paskirstymo diržas nenutrūks ir išvengsite variklio sugadinimo. Taip pat patikrinami važiuoklės bei transmisijos elementai.
Kalbant apie važiuoklę, būkite atidūs vairuodami ir atkreipkite dėmesį į pašalinius garsus. Jeigu pastebėjote važiuoklėje sklindantį triukšmą, nedelskite ir nuvykite į autoservisą patikrai. Važiuoklės gedimų ignoravimas ne tik kelia riziką jūsų gyvybei, bet ir spartina kitų važiuoklės dalių dėvėjimąsi.
Brangiausia ne visada geriausia
Jeigu kada teko patiems pirkti automobilio dalis, tai pardavėjai dažniausiai išvardina keletą variantų skirtingomis kainomis. Važiuoklės, variklio bei kitų dalių kokybę dažnai nusako kaina, kadangi brangesnių detalių gamyboje naudojamos pažangesnės technologijos ir medžiagos. Tačiau, tikrai ne visais atvejais brangiau yra geriau.
Tai geriausiai pastebima perkant variklio alyvą. Sintetinė, mažo klampumo alyva įprastai yra brangiausia, bet jeigu gamintojas rekomenduoja naudoti klampesnę pusiau sintetinę alyvą, tai sintetiniai tepalai visiškai nėra reikalingi. Atsižvelgdami į gamintojo rekomendacijas turėtumėte rinktis ir degalus, aušinimo skystį, žvakes bei kitas tam tikras detales.
Pirkite tik naujas padangas
Naudotų padangų pirkėjai dažniausiai nesutaupo, nes jos netarnauja taip ilgai, gali būti pažeistos ir yra praradusios dalį svarbiausių savybių. Naujos padangos internetu užtikrins gerokai ilgesnį tarnavimo laiką ir patogų prekių pristatymą į namus. Negana to, pirkdami internetu galite rinktis iš itin plataus padangų asortimento.
Jeigu esate iš tų, kuriems pirkimas internetu vis dar nėra priimtinas, tai padangas galite rasti ir fizinėse parduotuvėse. Automobilių padangos Vilniuje yra siūlomos vienoje iš 5 “Melga” autodalių parduotuvių sostinėje.
Venkite nereikalingo važinėjimo
Galiausiai, venkite pakartotinio automobilio užvedimo keletą kartų per dieną. Stenkitės atlikti visus dienos pasivažinėjimus vienos kelionės metu. Taip ne tik pasirinksite vieną optimalų maršrutą, bet ir neeikvosite degalų keletą kartų šildydami variklio.