Rūkymas, natūralus senėjimo procesas, netinkama mityba – visa tai turi neigiamą poveikį odai, todėl dažnai ieškoma galimybių, kurios leistų pagerinti odos būklę ir padidinti jos elastingumą. Mezoterapija – tai vis labiau populiarėjanti procedūra, kurios metu į paviršinius odos sluoksnius įvedamos biologiškai aktyvios medžiagos.
Injekcijoms yra naudojama hialurono rūgštis, A, E, C, B, K vitaminai ir įvairūs mikroelementai. Kiekvienas atvejis yra labai individualus, todėl naudojamų injekcijų sudėtis gali skirtis. Nors daugeliui atrodo, kad mezoterapija yra gana nauja procedūra, tačiau ji taikoma jau daugiau nei šešiasdešimt metų. Pirmą kartą mezoterapija panaudota 1952 metais, tai – prancūzo Michel Pistor išradimas. Šiandien mezoterapija yra atliekama kur kas moderniau nei praeitą šimtmetį, ir tai lemia dar geresnius rezultatus.
Ar tai tikrai veiksminga?
Mezoterapija gali būti atliekama ne tik veido srityje, bet taip pat ir kitose kūno vietose. Pavyzdžiui, mezoterapija taip pat veiksmingai šalina celiulito požymius, kas yra aktualu daugeliui moterų. Nors mezoterapija gali būti atliekama įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau tuomet, jei Jus domina raukšlių prevencija, šią procedūrą rekomenduojama atlikti nuo 25 metų. Mezoterapija – tai puiki alternatyva plastinei chirurgijai. Priešingai nei plastinės operacijos, ši procedūra nesudaro jokių nepatogumų. Galimi šalutiniai poveikiai paprastai tėra trumpalaikiai, tad jei procedūrą atliks kvalifikuoti specialistai, dėl galimo šalutinio poveikio tikrai neverta nerimauti, o rezultatai bus pastebimi. Mezoterapija gali padėti išlyginti raukšles, padidinti odos elastingumą, ir t.t. Po procedūros oda atrodo kur kas jaunesnė ir lygesnė.
Kaip atliekama procedūra?
Paprastai procedūra trunka ne daugiau nei 30 minučių. Mezoterapijos metu yra naudojami vienkartiniai švirkštai arba specialus mezoterapinis šautuvas, kuris leidžia neskausmingai į odą suleisti reikalingas injekcijas. Jei pasirenkama mezoterapija šautuvu, procedūros metu per minutę gali būti atliekama net 500 dūrių, kas užtikrina tikrai greitą ir efektyvų rezultatą. Paprastai procedūra neturi jokio šalutinio poveikio, tačiau kartais oda gali parausti. Mezoterapiją atliekant šautuvu, prireikia vos penkių procedūrų, o tuomet, jei rinksitės įprastinę mezoterapiją, prireiks maždaug 7-10 procedūrų. Rekomenduojama mezoterapiją atlikti kas savaitę. Antras kursas paprastai yra rekomenduojamas po pusmečio, tačiau tai labai individualu, todėl procedūrų planą sudarys kvalifikuotas savo srities specialistas.
Kada mezoterapija negali būti taikoma?
Ši procedūra netinkama nėščioms ir žindančioms moterims, esant ūmioms odos problemoms, sergant kraujo krešėjimo sutrikimais, epilepsija, jei nėra toleruojami tam tikri mezoterapijos komponentai. Jei Jums buvo atlikta chirurginė operacija, rekomenduojama palaukti, kol visiškai pasveiksite, ir tuomet galėsite rinktis mezoterapiją.
Kaip pasiruošti mezoterapijai?
Jei nusprendėte išbandyti šią procedūrą, tai galite atlikti bet kuriuo metų laiku. Specialaus pasirengimo nereikia: jei mezoterapija bus atliekama veido odos sričiai, makiažas gali būti nuvalomas ir prieš pat procedūrą. Prieš atlikdamas procedūrą, Jums bus nuvalyta ir dezinfekuota oda, įvertinta jos būklė.
Kad rezultatas išliktų ilgiau
Visada norima, kad atliktų procedūrų poveikis išliktų kuo ilgesnį laiką. Taigi, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių: 12 valandų po procedūros nenaudoti kosmetikos priemonių, dvi savaites nesikaitinti saulėje ar soliariume, vengti staigių temperatūros pokyčių ir didelio fizinio krūvio. Jei mezoterapija buvo atlikta šlaunų srityje, kurį laiką nenaudokite priemonių nuo celiulito.
Dvejojate, ar mezoterapijos procedūra tikrai gali užtikrinti norimą rezultatą Jūsų atveju? Pirmiausia pasikonsultuokite su specialistais, atliekančiais šią procedūrą, kurie galės atsakyti į Jums kylančius klausimus ir pasiūlys tinkamiausią sprendimą, taip pat svarbu išsirinkti ir tinkamą kliniką, kurioje jaustumėtės komfortabiliai ir nekiltų dvejonių dėl galutinio rezultato.
.