Etnografinė Prano Dzūko sodyba – muziejus įkurta 1972 metais. Tuo laiku Lazdijų rajone plačiu mastu buvo vykdoma melioracija, gyventojai iš atokesnių kaimų ir vienkiemių buvo keliami į kolūkines gyvenvietes.
Šeštokų apylinkėse tuo metu veikė „Jaunosios Gvardijos“ kolūkis, jam vadovavo Algirdas Savulis. Kolūkio pirmininkui kilo mintis palikti vieną būdingesnę šio krašto sodybą ir sukaupti joje senovinių ūkio padargų, baldų, namų apyvokos daiktų ekspozicijas, taip išsaugant autentišką dzūkų buitį.
Kolūkis išpirko sodybą iš jos savininko Prano Slavėno ir joje įkūrė muziejų. 2004 m. etnografinė Prano Dzūko sodyba, kaip padalinys, prijungta prie Lazdijų krašto muziejaus. Tokį statusą ji yra išlaikiusios iki šiol.
Etnografinę Prano Dzūko sodybą – muziejų sudaro 6 pastatai: troba,klėtis(svirnas), senasis ir naujasis tvartai, kluonas bei kalvė. Sodyboje yra ir senas sodas bei šulinys su svirtimi. Pats seniausias sodybos pastatas – klėtis statytas XIX a. pab. Kai prie sodybos pradėjo veikti teatras „Sodžius“ naujasis tvartas buvo pritaikytas sceninei veiklai. Muziejuje šiuo metu sukaupta apie 700 eksponatų. Ekspozicijos veikiatroboje, klėtyje ir kluone. Troboje eksponuojami namų apyvokos daiktai, baldai, senasis apavas, apranga; klėtyje – senieji darbo įrankiai, senosios grūdų talpos, amatininkų įrankiai ir kt. Kluone galima pamatyti žemės dirbimo padargus, aliejaus spaudimo aparatą, skiedrų pjovimo stakles, arklinę gaisrinę ir kt.
Etnografinė Prano Dzūko sodyba, tai tarsi mūsų senelių, prosenelių namai, kuriuose galime pamatyti, kokiomis sąlyginis jie gyveno, susipažinti su įrankiais kokius naudojo ir, bent mintimis, nusikelti į protėvių laikus, priartėjant prie savo šaknų ir atitolstant nuo nūdienos triukšmo ir šurmulio.
Metai iš metų šioje sodyboje rengiami įvairūs plenarai, seminarai, suvažiavimai, teatrų šventės.
Adresas: Delnicos kaimas, Šeštokų seniūnija, Lazdijų rajonas.
Maloniai kviečiame apsilankyti.