Daug darbų namuose arba namo aplinkoje norisi pasidaryti patiems. Deja, tačiau savomis rankomis įmanoma padaryti tikrai ne viską. Tad turbūt kyla klausimas – ar įmanoma teisingai pajungti vandens siurblį savomis jėgomis, ar geriau šį darbą patikėti profesionaliems specialistams? Mes pasistengsime trumpai apžvelgti tai, kaip vyksta vandens siurblio pajungimas, o jūs patys nuspręskite – darbas jūsų jėgoms ar ne!
PERSPĖJIMAS DĖL GARANTIJOS
Nepamirškite, kad dauguma naujų įrenginių turi gamintojo garantijas. Bet koks neautorizuoto specialisto (jūsų) bandymas taisyti, montuoti ar kitaip reguliuoti siurblį gali iš karto panaikinti garantiją. Turėkite tai omenyje.
Kuo arčiau šulinio ar telkinio
Visada darbus reikia pradėti nuo tinkamos vietos pasirinkimo. Ypač, kada kalba eina apie siurblį su hidroforu, tai jį reikėtų montuoti kuo arčiau šulinio arba kito vandens šaltinio. Tikimės, kad visas vamzdyno schemas jau turite, nes tam reikėtų atskiro straipsnio.
Storesnis įsiurbimo vamzdis
Jeigu įmanoma, rinkitės storesnį įsiurbimo vamzdį nei nurodo specifikacijos ar gamintojai, kadangi taip padidinsite siurblio ilgaamžiškumą, mat jis veiks tolygiau ir stabiliau.
Lengvas priėjimas remontui
Jeigu siurblį sumontavote 100 metrų gylyje, užklojote betonu ir užrakinote spyna, tai nėra geras sprendimas. Vandens siurblys turėtų būti sumontuotas vietoje, kur jį būtų įmanoma pasiekti ir patogiai aptarnauti. Aišku, ne visada aptarnavimas bus patogus, bet vieta turėtų būti kuo paprasčiau prieinama.
Sąmoningas vamzdyno išdėstymas
Jūsų siurblinės vamzdynas turėtų būti kuo tiesesnis, su kuo mažiau bereikalingų posūkių ir mazgų. Tai trukdo siurbliui pasiekti maksimalų našumą.
Sistemos nuorinimo sprendimai
Reikalingi atbuliniai vožtuvai, filtrai bei maksimalus sistemos užsandarinimas. Net ir mažiausia skylutė arba netinkamai sumontuoti vožtuvėliai gali gerokai pakenkti jūsų siurbliui, todėl to reikia saugotis.