Vasario 10 dieną 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje atidaroma paroda „Jauna Kauno tapyba“.
„Jauna Kauno tapyba 2012“, buvo eksponuota Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus „Paveikslų galerijoje“ 2012 m. rugpjūčio pabaigoje. Sumanyta apžvelgti neseniai VDA Kauno fakultete tapybos studijas baigusių ar dar paskutiniuosius metus studijuojančių jaunųjų tapytojų darbus. Planuota palaipsniui plėstis ir po kelerių metų parodoje kartu pristatyti Kauno ir Vilniaus tapybos absolventų kūrybą. Dėl tam tikrų objektyvių priežasčių tai neįvyko, tačiau dabar „Jauna Kauno tapyba 2016“ buvo pristatyta Vilniuje, „Titanike“, tikintis, kad ateityje užsibrėžtas tikslas bus įgyvendintas.
Jaunieji tapytojai pradėdami savo kūrybinį kelią neišvengiamai tampa kultūros dalyviais. Pasaulis, supantis juos – be galo įvairiapusiškas ir daugiareikšmis. Tapytojai, interpretuodami reiškinius bei dalykus, juos supranta prasminės sistemos kontekste. Taip atsiranda tikslo idėja.
Jų veikla turi būti įprasminta ir kryptinga.
Kalbant apie tapybą – ar tokia veikla yra kryptinga ir prasminga? Ar ji tobulėja ir progresuoja? O gal kaip tik nėra jokio progreso? Pagaliau kaip kinta forma ir turinys? Tai klausimai, dėl kurių verta rengti parodas.
Ruošiant parodą atsivėrė įdomūs pasikartojimai, tuo pat metu išryškėjo kaita ir eksperimentavimas.
Tai lyg motyvų ir formų laboratorija. Panašios temos jau buvo tyrinėtos pirmtakų, motyvai lyg ir matyti, tačiau nežymus pasikeitimas, formos krustelėjimas atveria naują raišką, suteikia kitą intonaciją ir emociją.
Tiems pasikeitimams lemtingi yra dažų panaudojimo ir tapymo būdai bei paviršiai. Jei žiūrime šį tapybos tarpsnį, atsekame nuoseklią raidą ir jos visumą. Ji yra išlaikiusi „ gyvybės syvus“, jos vitališkumą palaiko ne tik struktūros ir formos, bet ir motyvai.
Kai kas atrodo nuo daugkartinio naudojimo turėtų išsikvėpti, tačiau kokiu tai stebuklingu būdu vėl atgyja ir randa savo tęstinumą pasikartojimuose…
Paroda, pristato jaunuosius tapytojus besimokančius ir jau studijas baigusius VDA Kauno dailės fakulteto, tapybos studijoje. Ji pateikia spektrą šiuolaikinės tapybos, kuri praturtinta naujomis technologijomis, netikėtais plastiniais sprendimais, socialinėmis ar labai individualiomis temomis, įsilieja į Lietuvos bei tarptautinį tapybos kontekstą.
Parodos dalyviai:
Julija Klevinskaitė-Gleixner, Ignas Gleixner, Ainė Jacytė, Simona Lukoševičiūtė, Daiva Jasiukaitytė, Gintarė Marčiulynaitė, Kristina Jatautaitė, Rasa Vilčinskaitė, Sigutė Dabulskytė, Linas Jurčiukonis, Donata Manuk.
Aušra Vaitkūnienė