Į gimtąjį Alytų Dainius Janulynas grįžo po dvidešimt užsienyje praleistų metų. Parvyko jau ne vienas – su žmona ir dviem vaikais. Svetur Dainius apsigyveno sulaukęs vos 17 metų. Tuokart vyras vyko pas Sankt Peterburge gyvenusį tėtį ir ėmėsi studijuoti inžineriją.
Nors prieš du dešimtmečius nuotaikos viešojoje erdvėje dar buvo kitokios, nesutarimų su vietos gyventojais jau pasitaikydavo. „Pas juos ten pasaulėžiūra kita – nuo mažens turbūt kalama, kad jie – užkariautojai“, – svarsto lietuvis.
Studijavęs, vėliau statybose dirbęs Dainius Sankt Peterburgą po trijų metų nusprendė iškeisti į Londoną. Čia vyras vyko Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą. Į Londoną taip pat išsikraustė Dainiaus mama, brolis ir sesuo. Londone vyras gyveno net 17 metų – per šį laiką spėjo sukurti ir šeimą. Grįžęs į Lietuvą švęsti gimtadienio, vyras sutiko jo širdį pavergusią Airą, kuri po metų taip pat atvyko į Londoną.
Sėkmingai statybų versle besidarbavęs Dainius su žmona vieną dieną netikėtai apsisprendė grįžti į gimtinę. Ten, kur visi jaučiasi geriausiai. „Buvo dukros krikštynos, vaikai turškėsi pas senelius lauke, pamatėm, kaip jiems smagu, kokie atsipalaidavę. Žmona sako – „gal grįžtam?“ Aš atsisukau ir sakau – grįžtam“, – sprendimą keisti gyvenimą prisimena vyras.
Janulynų šeima savo gyvenimą Lietuvoje pradėjo nuo nulio. Teko ieškotis naujo darbo, įsigyti būstą. Tačiau jokie iššūkiai negąsdino. Namus išrinko artimieji, o būstą prieš į jį įsikeliant buvo matę tik nuotraukose. „Baisu nebuvo. Tuo labiau, kad žmona šalia, jau esi ne vienas, jau lengviau“, – sako Dainius.
Įsigydama šiuos namus, šeima sau pasirašė ir nuosprendį ūkininkauti – namą buvę savininkai pardavinėjo su sąlyga, kad kartu bus perkamas ir nemažas žemės plotas. Dabar Janulynų valdose auga svarainiai, lazdynai ir šitakius. O vyras jau turi ir planų ateičiai.
Taip pat laidoje „Širdyje lietuvis“:
Renalda Šimkutė Belgijoje jau 25 metus, bet tik neseniai įgyvendino svajonę – įkurti jaunių chorą. Jame – ir jos pačios sūnus Jogaila. Moteris sako pagaliau radusi būdą atvesti jį į muziką, o pati džiaugiasi ir suaugusiųjų choru, ir vedamomis muzikos pamokomis patiems mažiausiems Belgijos lietuviams.
Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke jau tris dešimtmečius savo namais vadina Vokietiją. Tačiau Lietuvą visą šį laiką myli nė kiek ne mažiau. Ji stengiasi burti lietuvius visame pasaulyje, o patriotiškumą skiepija pradėdama nuo savo šeimos.
Tapytoja Edita Rakauskaitė Prancūzijoje ne tik moko vaikus piešti, iliustruoja knygas, bet ir vadovauja lituanistinei mokyklai. Moteris įsitikinusi, kad lietuvių kalbos galima išmokti per meną.