Jau šį rudenį 40 Alytaus miesto mokinių Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje įsteigtoje Ekonomikos ir verslo akademijoje galės gilinti ekonomikos ir verslo žinias.
Šiandien Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje vyko šios akademijos pristatymo renginys, kurio metu Alytaus ekonomikos ir verslo akademijos steigimo ketinimų protokolą pasirašė Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius, Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas.
„Smagu, kad iniciatyvių žmonių dėka Alytus žengia dar vieną žingsnį į priekį tam, kad tobulėtų mūsų miesto jaunimas, kad jauni žmonės galėtų įgytų žinių apie verslą, ekonomiką ir galbūt ateityje su šiomis sritimis susietų savo gyvenimo kelią“, – akademijos atidarymo proga sveikindamas gimnazijos bendruomenę sakė Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius.
Renginyje dalyvavusių ir gimnaziją akademijos įkūrimo proga sveikinusių svečių neliko nepastebėti ir alytiškių pasiekimai Mykolo Romerio universitete bei respublikinėse olimpiadose.
Ekonomikos ir verslo akademijos įkūrimu bei Mykolo Romerio universitete studijuojančių alytiškių gausa džiaugėsi Mykolo Romerio universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius. Anot rektoriaus, Mykolo Romerio universitete šiuo metu studijuoja 72 buvę A. Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai, o žinias įvairiose mokslo srityse gilina 255 iš Alytaus atvykę studentai.
Džiugina ir Alytaus miesto mokinių pasiekimai respublikinėse olimpiadose. Pasak susirinkusius sveikinusios Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyresniosios specialistės Danutės Tarasevičienės, 2015 m. humanitarinių mokslų olimpiadose 10 tūkst. mokinių šalyje teko 4,1 prizininko, Alytaus miesto savivaldybėje – 6,3. Gamtos mokslų olimpiadų šalies prizininkų vidurkis buvo – 4, Alytaus mieste – 3,8. Bendras daugelio šalies olimpiadų vidurkis buvo 11,3 prizininko 10 tūkst. mokinių, Alytaus mieste – 9,3. Šiek tiek mažesnis bendras Alytaus miesto mokinių prizininkų skaičius, anot D. Tarasevičienės, yra ko gero todėl, kad Alytaus miesto mokiniams nepasisekė socialinių mokslų, tiksliųjų mokslų ir informacinių mokslų olimpiadose: „Ši akademija, bus viena iš galimybių pagerinti laimėjimų respublikinėse olimpiadose rezultatus ir pradėti vytis šalies lygį,“ – sakė ji.
Sėkmingu idėjos – įkurti Ekonomikos ir verslo akademiją Alytuje – įgyvendinimu pasidžiaugė ir idėjos iniciatoriams – Alytaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkui Povilui Labukui ir Jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai” projektų vadovui Karoliui Navickui dėkojo Alytaus A. Ramanausko Vanago gimnazijos direktorius V. Skroblas. Pasak gimnazijos direktoriaus, Ekonomikos ir verslo akademijoje jau nuo šių metų rudens pradės mokytis 40 Alytaus miesto mokinių.
Ne mažiau idėjos įgyvendinimu džiaugėsi ir Alytaus verslo ir ekonomikos akademijos veiklą susirinkusiems pristatė jos iniciatoriai Alytaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas P. Labukas ir Jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai” projektų vadovas K. Navickas. „Mus su Povilu artimieji išleido į kitą miestą ir kitas šalis ne tam, kad mes išvyktume iš Alytaus, bet tam, kad mes grįžtume čia ir kurtume gerovę savo bendruomenei, šeimai ir draugams,“ – sakė K. Navickas
Ekonomikos ir verslo akademijos pristatymo renginio metu skirta laiko ir pranešimams verslo ir švietimo temomis. Juos susirinkusiems skaitė Mykolo Romerio universiteto prof. Dr. Gintautas Černius bei šio universiteto prof. dr. Rimvydas Jasinavičius.
Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija